• W dzisiejszą niedzielę, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, pod hasłem “Powołani  w Kościele”. Módlmy się za kleryków przygotowujących się do kapłaństwa i prośmy o nowe, święte powołania kapłańskie, zakonne i do życia konsekrowanego, szczególnie z naszej parafii.
  • Jutro rozpoczynamy  miesiąc maj, poświęcony Matce Najświętszej.  Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17:30. Zachęcamy  także do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych  przy kapliczkach  i w domach rodzinnych. Zadbajmy o piękny wystrój kapliczek i krzyży. Rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła  dzisiaj o 17:30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
    • Wtorek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • Środa: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski.
      • Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
      • Msza Święta o  9:30 na Rynku Myślenickim:
        • Dziękczynno – błagalna w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice – intencja od Burmistrza i  Przewodniczącego Rady M i G Myślenice.
        • O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ojczyzny – intencja od Starosty i Rady Powiatu Myślenickiego.
    • I czwartek miesiąca: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
      • Msza Święta o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Strażaków i ich Rodzin z OSP Śródmieście, OSP Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej o 18:00 – zapraszamy
    • I piątek miesiąca: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
    • I sobota miesiąca:  święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    • Środa:  8:00 o trwałość, świętość i jedność małżeństw i Boże błogosławieństwo w rodzinach – po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji
    • I czwartek: 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • I piątek: 16:00 w intencji dzieci z klas IV, ich rodziców i nauczycieli
    • I sobota: 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w środę po Mszy Świętej o 14:00.
  • Maturzystów zapraszamy na Mszę Świętą przed cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Pani Myślenickiej, o pomyślność w egzaminie dojrzałości, w środę o 19:00.
  • Modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Nazaret” w środę o 19:00 w kościele św. Jakuba.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od 6:30  do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w czwartek i w piątek dodatkowo od 15:00. W piątek Msza Święta dla dzieci o 16:00. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy szóstej w ramach rozpoczęcia przygotowania do Bierzmowania.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek po Mszy wieczornej do 20:00.
  • Młodzież, zwłaszcza szkół średnich i starszą,  zapraszamy na kolejny z cyklu „Młody  Piątek”. O 19.00 Msza Święta, a po niej  świadectwo członka wspólnoty Cenacolo, która, jak mówi jej założycielka, Matka Elwira:  „Jesteśmy rodziną „publicznych grzeszników”, osób pokochanych i zbawionych przez Pana, który pochylił się nad nami, gdy byliśmy w błocie naszych grzechów.”
  • Modlitwa adoracyjna w intencji pokoju będzie tradycyjnie w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie po „Młodym Piątku”.
  • W tym roku przypada 390. rocznica cudownych wydarzeń przy Obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej,  które działy się  w domu Marcina Grabyszy w Górnej Wsi koło Myślenic, w dniach od 1 do 8 maja 1633r. Po nich Wizerunek został przeniesiony do kościoła  Narodzenia NMP. Na pamiątkę tych wydarzeń organizujemy w sobotę 6 maja:
    • o 19:00 – Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. 3 Maja 74 w miejscu dawnego domu Marcina Grabyszy
    • o 19:20 – procesja z Obrazem Matki Bożej Pani Myślenickiej do kościoła p.w. Narodzenia NMP /ul. 3 Maja, ul. Jana Kilińskiego, ul. Królowej Jadwigi/
    • o 20:00 – Msza Święta przy ołtarzu polowym Apel Maryjny
    • Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej z Myślenic i okolicy. Będziemy się szczególnie modlić o pokój na świecie  oraz o bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00 – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Koncert “Ave Maria woła cały świat – Pieśni Maryjne” realizowany przez blisko 100 artystów z Zespołu Pieśni i Tańca “Ziemia Myślenicka” w połączeniu z Krakowską Młodą Filharmonią oraz chórów z terenu Miasta i Gminy Myślenice i Chóru Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie “Nie lękajcie się”,  odbędzie się w naszym Sanktuarium w przyszłą niedzielę o 16:30 – zapraszamy.
  • Kancelaria parafialna będzie nieczynna  1 i 3 maja.
  • W  „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa wiernych w ich intencji oraz o „małej drodze” do Boga św. Teresy z Lisieux.
  • Życzymy wszystkim opieki Matki Bożej w Jej pięknym miesiącu.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stefania Pitala. Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie.