• Dzisiaj, gdy obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła, dziękujemy Bogu za nasze świątynie, obejmujemy modlitwą ich budowniczych, fundatorów, pokolenia ludzi, którzy tutaj się modlili. Z wdzięcznością myślimy o tych, którzy obecnie troszczą się o ich utrzymanie i piękny wygląd, by były godnym miejscem przebywania Boga pośród nas. Dla zmarłych prosimy o życie wieczne, a dla żyjących o Boże błogosławieństwo. Po Mszy Świętej o g.14.00, za dar naszych świątyń,  uwielbimy Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie śpiewając hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
  • Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj  o g.17.30, a  w dni powszednie o g.17.15.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
    • Środa: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
      • Modlitwą obejmijmy ks. Tadeusza Kęska kapelana szpitala,  w dniu imienin.
    • Niedziela: UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
      • Mszę Święte w kościele parafialnym będą odprawiane tak, jak w każdą niedzielę, a w kościółku św. Jakuba o g. 7.30, g.10.00 i ok. g.14.30.
      • Modlitwa za zmarłych, z zachowaniem przepisów epidemicznych, będzie na cmentarzu na Stradomiu i na Polance o g.14.00.
      • Po modlitwie około g.14.30 zostaną odprawione Msze Święte w kościółku św. Jakuba i w kaplicy cmentarnej na Polance za wszystkich Zmarłych.
      • O g.20.30 będziemy transmitować  z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Pani Myślenickiej Różaniec za Zmarłych, bez udziału wiernych. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę w domach.
  • W te dni możemy nieść pomoc naszym Zmarłym przez zyskiwanie i ofiarowanie za nich odpustów.
    • 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny spełniając następujące warunki: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii Świętej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie modlitwy: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
    • Na mocy specjalnego polecenia papieża Franciszka, w związku z panującą epidemią,  Penitencjaria Apostolska postanowiła, że odpust zupełny za zmarłych będzie  można zyskać przez cały miesiąc listopad, nawiedzając cmentarz i spełniając pozostałe warunki. Zyskujemy jeden odpust w ciągu dnia i ofiarujemy go za jednego zmarłego.
  • Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie:
    • rano od  g.6.30 do g. 8.30
    • po południu od g.17.00 do 18.30.
    • dodatkowo w czwartek  i piątek od g.15.00 oraz w sobotę od 6.30 do 10.00. Z racji epidemii i mniejszej liczby księży nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.
  • Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania,  a dzisiaj i we Wszystkich Świętych po każdej Mszy Świętej. Dodatkowo w sobotę i przyszłą niedzielę w zakrystii kościółka św. Jakuba oraz w kaplicy cmentarnej na Polance od g. 9.00 do g.16.00.
  • Za zmarłych będziemy się modlić w miesiącu listopadzie odmawiając różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi o g.17.15. Przez cały rok w każdy czwartek, wypominamy zmarłych zgłoszonych na wypominki całoroczne modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a w każdy drugi czwartek miesiąca sprawujemy Mszę Świętą za wszystkich wypominanych.
  • Robiąc porządki na cmentarzu śmieci wyrzucajmy w miejscach do tego przeznaczonych.
  • Ponieważ w tym roku nie możemy wyruszyć w Korowodzie Świętych, dlatego zapraszamy rodziny naszej parafii do spotkania ze świętymi w inny sposób. Zachęcamy, aby rodzice i dziadkowie pomogli dzieciom zapoznać się z życiorysem św. Patrona i przygotować odpowiedni strój. Niech każde dziecko przebierze się za swojego Patrona i przyśle zdjęcie, podpisane imieniem świętego i własnym na adres mailowy parafii. Zrobimy z tych zdjęć galerię, którą będzie można oglądać na stronie internetowej naszej parafii. Termin nadsyłania zdjęć do piątku.
  • Kapłan poświęcając wodę modli się prosząc Boga abyśmy posługując się nią mogli  „uprosić przebaczenie naszych grzechów i uzyskać obronę przeciwko wszelkim chorobom i zasadzkom szatana.” Poświęconą wodę można zabierać z kościoła ze specjalnego naczynia znajdującego się przy wejściu do kaplicy Pana Jezusa.
  • Klub Inteligencji Katolickiej serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy, Staroście Powiatowemu oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu XXVII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy to błąd ludzki; oraz o kryzysie powołań zakonnych.
  • W nadchodzącym  tygodniu wszystkim życzymy opieki świętych i błogosławionych patronów oraz radości w dążeniu do świętości.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp.  Franciszka Wincenciak, śp. Kazimierz Kutrzeba, śp. Marian Satora, śp. Czesława Łętocha, śp. Zofia Pączkowska, śp. Janina Jania, śp. Józef Zając. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.