• Msze Święte w kościele parafialnym są dzisiaj odprawiane tak, jak w każdą niedzielę, a w kościółku św. Jakuba o g. 7.30, g.10.00 i 14.15.
  • Ze względu na zamknięcie cmentarzy w związku z panującą epidemią:
    • Nie będzie procesji z modlitwami za zmarłych na cmentarzu na Stradomiu i na Polance.
    • Nie będzie również Mszy Świętej na cmentarzu na Polance.
    • O g.20.30 będziemy transmitować Różaniec za zmarłych z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Pani Myślenickiej. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę w domach. Różańcem tym rozpoczniemy udział w akcji „Różaniec do granic nieba” trwającej w dniach o 1 do 8 listopada. Wspólny różaniec z modlitwami tej akcji będziemy odmawiać w poniedziałek o 17:30, a w pozostałe dni o 17:15. Zachęcamy do codziennego odmawiania pozostałych części różańca w rodzinach lub indywidualnie.
  • Zmiana Tajemnic Różańca w środę o g. 16:45.
  • Ks. Arcybiskup skierował do posługi duszpasterskiej w naszej Parafii ks. Jana Nowaka. Życząc Mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej obejmijmy Go naszą modlitwą.
    • Poniedziałek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień  Zaduszny/
      • Msze Święte w kościele parafialnym będą o g. 6.30,  g. 8.00,  g. 9.00,  g.10.00,  g.16.00,  g.17.00 i g.18.00.
      • Msza Święta w kościółku św. Jakuba  o g. 14.15.
    • Środa:  wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
      • Naszą wdzięczną modlitwą obejmijmy  ks. prałata Karola Jarosza,  w dniu Jego  imienin. Msza Święta w intencji Solenizanta o g.18.00.
  • W te dni możemy nieść pomoc naszym Zmarłym przez zyskiwanie i ofiarowanie za nich odpustów. 1 i 2 listopada można zyskać odpust zupełny spełniając następujące warunki: nawiedzenie kościoła, przyjęcie Komunii Świętej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie modlitwy: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego. Odpust zupełny za zmarłych będzie  można zyskać przez cały miesiąc listopad, nawiedzając cmentarz i spełniając pozostałe warunki. Zyskujemy jeden odpust w ciągu dnia i ofiarujemy go za jednego zmarłego.
  • Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej dzisiaj i jutro po każdej Mszy Świętej i  w zakrystii kościółka św. Jakuba.
  • Za zmarłych będziemy się modlić w miesiącu listopadzie odmawiając różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi o g.17.15. Przez cały rok w każdy czwartek, wypominamy zmarłych zgłoszonych na wypominki całoroczne modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a w każdy drugi czwartek miesiąca sprawujemy Mszę Świętą za wszystkich wypominanych.
    • Środa:
      • 8.00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach;
      • 18.00 w intencjach zbiorowych
    • I czwartek: g.18.00 o Boże bł. dla dobroczyńców i wolontariuszy „Betanii”.
    • I piątek: g.16.00  w intencji dzieci z klas czwartych, ich rodziców i nauczycieli
    • I sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • 7. W tym tygodniu  przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od g.6.30 do g. 8.30  oraz od g.17.00 do g.18.30. dodatkowo w piątek od g.15.30. Msza Święta dla dzieci o g.16.00.
  • 8. Młodzież szkół średnich i starszą oraz wszystkich młodych duchem zapraszamy na Młody Piątek, który poprowadzi ks. Sebastian Kowalczyk, duszpasterz młodzieży naszej archidiecezji, na temat: „Po co się spowiadać, skoro znowu grzeszę?”. O g. 19.00 konferencja, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta. Całość będzie transmitowana.
  • Z wdzięcznością myślimy o tych wszystkich, którzy w ostatnim czasie każdego wieczoru są obecni przy naszej świątyni otaczając ją troską i modlitwą.
  • Do kościółka św. Jakuba wróciła po konserwacji pięknie odnowiona ambona. Koszt renowacji to 93 tys. zł. Z  Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie otrzymamy  na ten cel 40 tys. dotacji, 53 tys. musimy przeznaczyć z kasy parafialnej. Bóg zapłać tym, którzy w niełatwym dla wszystkich czasie wspierają parafię na różne sposoby.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o czyśćcu, który jest przejawem Bożego Miłosierdzia.
  • W nadchodzącym tygodniu wszystkim życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Bogusław Buczek, Helena Gołąb, Maria Bylica. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.