• Nieszpory Adwentowe o 17:30.
  • Roraty  w naszej parafii są odprawiane:
    • dla dzieci o 18:00, w soboty o  8:00,
    • dla  młodzieży i dorosłych rano o 6:15;  Godzinki  o Matce Bożej o 5:45
    • W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
    • Wtorek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
    • Piątek: rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus
    • Środa:
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
      • 18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Piątek: 15:30 Msza Święta dla Osób głuchych
    • Sobota:
      • 10:00 Msza Święta dla Osób niepełnosprawnych
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej.
      • 19:30 Msza Święta Wspólnoty „Nazaret”
    • Niedziela: 8:00 w intencji Członków i Sympatyków OSP – Myślenice, Dolne Przedmieście oraz za zmarłych Członków i Sympatyków OSP.
  • W następną niedzielę zapraszamy na kolejną katechezę z cyklu poświęconego tematyce roku liturgicznego i sakramentów, 10 minut przed Mszą.
  • Spotkanie rodziców dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do I Komunii Świętej w poniedziałek o 18:45 w kościele.
  • Spotkanie młodzieży klas siódmych w ramach przygotowania do Bierzmowania będzie w piątek o 17:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja.
  • Nie będzie w tym roku jednodniowej spowiedzi przed Świętami. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przez cały Adwent.
    • Spowiadamy codziennie od 6:15 do  8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w niedzielę na  Mszach Świętych. Nie odkładajmy tego ważnego spotkania z Bogiem na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.
  • Chorych w domach odwiedzimy  z posługą sakramentalną przed Świętami w sobotę. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
  • W tym  roku, ze względu na trwającą nadal epidemię, nie będzie wizyty duszpasterskiej, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny przez kapłana w miejscu jej zamieszkania. Po Świętach Bożego Narodzenia będziemy Was zapraszać, tak jak w zeszłym roku, poszczególnymi rejonami parafii, na Msze Świętą w Waszej intencji o 17:00. Poświęcimy wtedy  przyniesioną przez Was wodę dla pokropienia mieszkania. Jeśli natomiast ktoś chciałby poświęcić nowy dom lub mieszkanie wtedy zaprasza kapłana indywidualnie.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” można nabyć świece na stół wigilijny,  dzisiaj na placu kościelnym pod namiotem „Betanii” i w  sklepiku a w tygodniu po Roratach.  Jest  tam  również  kalendarz z naszego Sanktuarium.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” dziękuje wszystkim Ofiarodawcom, Wolontariuszom, za pomoc w przeprowadzeniu przedświątecznej  zbiórki  żywności.  Uzbieraliśmy  2760 kg żywności oraz 6.180,00 zł.
  • Bóg zapłać  za złożone ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, zebraliśmy  4.671,00 zł.
  • Można się jeszcze zapisać na spotkanie wigilijne w przyszłą niedzielę, w środę w budynku Betanii  od 15:00 do 17:00.
  • Dziękujemy wszystkim wspierającym cele inwestycyjne naszej parafii. W tym tygodniu jest składany boczny ołtarz w kościółku św. Jakuba, który wrócił po renowacji. Koszt renowacji to 133 tys. zł.; w tym dotacja  z Funduszu Kościelnego 25 tys. i  ze środków własnych parafii 108 tys. zł.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy należy się bać końca świata oraz  kolejny odcinek adwentowej szkoły modlitwy.
  • „PAN jest blisko”  – Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania drugiej części   Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: Ks. Wiesław Smaza, proboszcz w Kornatce , który był wikariuszem w naszej parafii i kapelanem szpitala w latach 1989 – 1992, śp. Krystyna Sołtys, śp. Dariusz Jędrzejowski, śp. Maria Wątorek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.