• Nieszpory Adwentowe o 17:30.
  • Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przygotujmy nasze serca przez pojednanie się z ludźmi i Bogiem  w sakramencie pokuty.
    • Spowiadamy:
      • PONIEDZIAŁEK, WTOREK od  6:15 do 10:00 i od  16:00 do 18:30
      • ŚRODA, CZWARTEK od 6:15 do 11:00 i od 15:00 do 18:30
      • PIĄTEK – WIGILIA od 6:15 do 11:00.
    • Nie odkładajmy spowiedzi  na ostatnią chwilę.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę.
    • Piątek: Wigilia Bożego Narodzenia.
      • Nie ma Mszy Świętej o 18:00.
      • Zachęcamy do zachowaniu tradycyjnego  wigilijnego postu.
      • Zachowajmy piękne zwyczaje związane z Wieczerzą Wigilijną:
        • na stole połóżmy poświęcone sianko i zapalmy świecę „Caritas” od Betlejemskiego Światła Pokoju,  które przez najbliższe dni można zabrać z ołtarzy bocznych.
        • puste miejsce przy stole niech otworzy nasze  serca  na innych
        • rozpocznijmy Wieczerzę wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii i przełamaniem się opłatkiem
        • śpiewem kolęd powitajmy Nowonarodzonego
        • w duchu łączności z Kościołem weźmy udział w Pasterce o 24:00
          • Pasterka będzie transmitowana.
          • Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
    • Sobota: UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
    • Niedziela: Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
      • Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
      • Na Mszy Świętej o 9:30 pobłogosławienie owsa.
    • Niedziela:
      • 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy przy żłóbku.
      • 9:30 w intencji rodzin Kręgów Domowego Kościoła  formujących się w naszej parafii.
  • W tym  roku, ze względu na trwającą nadal epidemię, nie będzie wizyty duszpasterskiej, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny przez kapłana w miejscu jej zamieszkania. Po Świętach Bożego Narodzenia będziemy Was zapraszać, tak jak w zeszłym roku, poszczególnymi rejonami parafii, na Msze Świętą w Waszej intencji o 17:00. Poświęcimy wtedy  przyniesioną przez Was wodę dla pokropienia mieszkania. Jeśli natomiast ktoś chciałby poświęcić nowy dom lub mieszkanie wtedy zaprasza kapłana indywidualnie. Folder z rozpisanym grafikiem kolędowych spotkań rodzin w naszej świątyni można zabrać dzisiaj ze stolików w przedsionkach kościoła, jest też na str. internetowej.
  • Wigilia dla osób samotnych  i ubogich dzisiaj o 15:00 w Remizie OSP Śródmieście.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” dostępne są świece na stół wigilijny, które można nabyć w sklepiku na placu kościelnym dzisiaj po Mszach Świętych, a w tygodniu po Roratach rano i wieczorem. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  • Dziękujemy dyrekcji, dzieciom i rodzicom Niepublicznego Przedszkola “Chatka Puchatka”, a także dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Jaworniku za przekazane stroiki świąteczne; a Siostrze Janinie,  młodzieży z „Betanii” i  lektorom za przygotowanie sianka na stół świąteczny.
  • Grupie Tradycji Katolickiej Bóg zapłać za przedświąteczne wysprzątanie kościółka św. Jakuba.
  • W „Gościu Niedzielnym” w niezmiennej cenie 6 zł.  dodatek specjalny – płyta z kolędami polskich karmelitanek z Islandii. Dla dzieci „Mały Gość” z płytą kolęd w wykonaniu Arki Noego.
  • Od Wigilii będzie można  obejrzeć na Myślenice ITV Telewizja Internetowa film „Droga do świętości” poświęcony życiu religijnemu kilku parafii na ziemi myślenickiej – polecamy.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Marek Jezioro, śp. Krystyna Surówka. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im  wieczne spoczywanie.
  • Na nadchodzące Święta niech Bóg błogosławi nam Wszystkim, byśmy, w tym niełatwym czasie,  przeżyli je  w zgodzie, jedności i miłości. A ludzi samotnych obdarzy również miejscem przy  wigilijnym stole, przy którym spotkają się z życzliwością  innych.

Ogłoszenie niekościelne:

• Dzienny Dom „Senior+” w Myślenicach z siedzibą na ul. Średniawskiego 35a zaprasza osoby powyżej 60 roku życia, nieaktywne zawodowo z terenu miasta i gminy Myślenice.  Działa  od 7:30 do 15:30.  Zapewnia Seniorom między innymi ciepły posiłek, warsztaty  plastyczne, zajęcia komputerowe, muzyczne, gimnastykę. Zapisy w Centrum Usług Społecznych przy ul. Słowackiego 82. Szczegóły na plakatach.