• Dzisiaj obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej można złożyć ofiarę na ten cel w sklepiku na placu kościelnym.
  • Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy Świętej o 14:00.
  • Nieszpory Adwentowe o 17:30
  • Roraty  w naszej parafii są odprawiane:
    • dla dzieci o 18:00, w soboty o  8:00,
    • dla  młodzieży i dorosłych rano o 6:15;  Godzinki  o Matce Bożej o 5:45
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
    • Wtorek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    • Środa: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
      • Msze Święte:
        • w kościele o 6:15, 8:00, 9:00, 16:30, 18:00
        • w kościółku o 14:15.
      • W objawieniu prywatnym w Montichiari we Włoszech pielęgniarce Pierinie Gili 8 grudnia 1947 r. Maryja przekazała następujące słowa:
        • „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
        • W takim duchu przeżyjmy ten czas w środę między g.12.00 a g.13.00.
      • W tym dniu kancelaria parafialna nieczynna.
    • Piątek: wspomnienie NMP Loretańskiej
    • Środa:
      • 9:00 dziękczynna w 40. rocznicę rozpoczęcia działalności Klubu Inteligencji Katolickiej w Myślenicach – po Mszy Św. spotkanie
      • 9:00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach.
      • 18:00 w intencji Członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice i ich Rodzin oraz Zmarłych Członków  Kongregacji
    • Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele
    • Piątek: 18:00 w intencji aktorów Grupy „Misterium” i ich rodzin
    • Sobota:
      • 9:30 w intencji Rodziny Szkaplerznej. Pół godz. wcześniej Różaniec
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
    • Niedziela: 12:30  w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Stanu Wojennego w 40 rocznicę tych tragicznych wydarzeń w historii naszego narodu
  • Dzieci klas trzecich w ramach przygotowania do I Komunii Świętej, zapraszamy w środę na Mszę Święta o 16:30 z obrzędem poświęcenia medalików.
  • Akatyst – piękny, starożytny hymn ku czci Bogarodzicy, pochodzący z tradycji Kościoła Wschodniego, wykona młodzież  z naszej Oazy w sobotę 11 grudnia o 19:00.
  • Nie będzie w tym roku jednodniowej spowiedzi przed Świętami. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przez cały Adwent. Spowiadamy codziennie od 6:15 do  8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w niedzielę na  Mszach Świętych. Nie odkładajmy tego ważnego spotkania z Bogiem na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.
  • Chorych w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną przed Świętami w sobotę 18 grudnia. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece na stół wigilijny, które można nabyć dzisiaj w sklepiku na placu kościelnym po Mszach Świętych, a w tygodniu  w sklepie z artykułami religijnymi przy ul. Ks. P. Skargi. 7 zł. od małej świecy a 13 zł. od dużej odprowadzamy do Caritas diecezji, reszta ofiary pozostaje  na pomoc dzieciom w Parafii. W sklepiku do nabycia kalendarze z naszego Sanktuarium.
  • Z powodu choroby Pana Kościelnego Parafianie z rejonu, w którym roznosił opłatki, mogą je nabyć w zakrystii.
  • Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • Przypominamy, że w ramach obostrzeń związanych z pandemią w kościele obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz limit 50% uczestników. Do tej liczby nie wlicza się osób zaszczepionych
  • W „Gościu Niedzielnym” polecamy adwentową szkołę modlitwy oraz drugą już rekolekcyjną medytację o oczekiwaniu na Mesjasza.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Karol Blasiński, śp. Władysław Pilarski, śp. Halina Serafin, śp. Stefania Tomaszewska. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.