• Nieszpory o g.17.30.
  • Msza Święta na Mikołaju dzisiaj o g.14.30.
    • Poniedziałek: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    • Wtorek: wspomnienie św. Klary
    • Czwartek: święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
    • Piątek: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
    • SOBOTA: UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP
      • Msze Święte w tym dniu będą sprawowane tak jak w niedzielę.
      • Na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
    • Środa: g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • W czwartek zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie
    • Rozpocznie  się ono o  g.17.30 spotkaniem dla dzieci przed ołtarzem głównym prowadzonym przez ks. Łukasza Piórkowskiego, znanego z telewizyjnego katolickiego programy dla dzieci „Ziarno”.
    • O g.18.00 Msza Święta z kazaniem,
    • O g.19.00 Różaniec z rozważaniami,
    • O g.20.00 Msza Święta z kazaniem, a po nie procesja maryjna.
    • Całość będzie transmitowana.
  • Z racji Odpustu Kalwaryjskiego  zapraszamy do modlitwy na  Dróżkach. Kompania z naszej parafii wychodzi na Dróżki z placu przed  Bazyliką Kalwaryjską w piątek 14 sierpnia i w sobotę 15 sierpnia o g. 5.00 rano.
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w  przyszłą niedzielę  w kościele św. Jakuba o g.11.00.
  • Nasza parafia planuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy na dzień wejścia pieszej pielgrzymki 11 sierpnia i do Gidel – z zachowaniem przepisów sanitarnych. Zapisy TYLKO DO DZISIEJSZEJ NIEDZIELI włącznie w zakrystii. Koszt – 50 zł., płatne przy zapisie. Wyjazd o g.6.00.
  • Planowana na wrzesień pielgrzymka parafialna do Medjugorie nie odbędzie się z powodu niemożności wjazdu do Bośni i Hercegowiny. W to miejsce, w tym samym czasie od 9 do 16 września, planujemy wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do sanktuariów Chorwacji. Szczegółowy program jest na stronie internetowej parafii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do środy u ks. Proboszcza. Wyjazd oczywiście odbędzie, jeśli pozwolą na to przepisy epidemiczne.
  • Rodzina Klaudii Mistarz dziękuje wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiarę – 7.832,00  zł. na jej leczenie.
  • W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że z przemocą trzeba walczyć. Polska jednak rozważa wypowiedzenie tzw. konwencji przemocowej. Czy powinniśmy ją wypowiadać.? Jeśli tak, to dlaczego?
  • W Kinie MUZA w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu jest wyświetlany film pt. ” xABo Ksiądz Boniecki” do 13 sierpnia o g.17.30.  Szczegóły na plakatach.
  • Epidemia nadal trwa, w ostatnim czasie  znacznie wzrosła liczba osób zakażonych, również na naszym terenie. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów epidemicznych. W kościele zasłaniamy  usta i nos maseczką lub przyłbicą, na zewnątrz zachowujemy dystans odległości, mając na uwadze zdrowie swoje oraz innych.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz  obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty: śp. Marię Sternal, śp. Czesławę Muniak, śp. Zofię  Łopata, śp. Danutę Nosal. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.