Pielgrzymka do sanktuariów Chorwacji (9-16.09.2020)

Nasza Parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny:

(W miejsce planowanej pielgrzymki do Medjugorie – która nie może się odbyć z powodu problemów
 z wjazdem do Bośni i Hercegowiny)

Sanktuaria Chorwacji: Marija Bistica, Trsat, Vepric, Solin, Sinj, Ludbreg.

Termin: 9  –  16 września 2020r.

Zapisy  u ks. Proboszcza do 9 sierpnia włącznie, przy zapisie wpłacamy 650 zł.

Wyjazd dojdzie do skutku pod warunkiem, że nie zmieni się na gorsze sytuacja epidemiologiczna!

Program:

1) 09.09, środa: rozpoczęcie pielgrzymki, g. 5.00 – wyjazd. Przejazd przez Słowację, Węgry ,Chorwację. Nawiedzenie Sanktuarium Marija Bistrica, Msza Święta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2) 10.09, czwartek: śniadanie, przejazd do stolicy – Zagrzebia, zwiedzanie starej części miasta: Katedra Wniebowzięcia NMP, modlitwa różańcowa w Kamiennej Bramie, przejazd nad morze, okolice Rijeki, obiadokolacja, nocleg w hotelu.

3) 11.09, piątek: śniadanie, przejazd na górę twierdzy Trsat(miejsce zatrzymania się Domu Świętej Rodziny z Nazaretu), nawiedzenie Sanktuarium NMP Matki Miłosierdzia(Cudowny Obraz). Przejazd do Trogiru – zwiedzanie starego miasta, przyjazd do hotelu, obiadokolacja nocleg

4) 12.09, sobota: śniadanie, Msza  Święta, dzień plażowania i kąpieli, obiadokolacja

5) 13.09, niedziela: g. 7.00 Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej w „Chorwackim Lourd”- Vepric, śniadanie. Wyjazd do Doliny Neretwy, spływ łodziami z m. Opuzen do gospodarstwa agroturystycznego na jeziorze „Kuti”(zatopiona dawna osada rzymska Narona), plażowanie, odpoczynek, obfity obiad – ryba, regionalny bufet, owoce morza, mięso z grilla, wino, woda mineralna, muzyka Dalmatyńska, zabawa, możliwość zakupu owoców i produktów regionalnych. Powrót ,czas wolny obiadokolacja, nocleg.

6) 14.09, poniedziałek: śniadanie, wyjazd do Splitu, zwiedzanie, przejazd do Solinu, Msza Św.w najstarszym Sanktuarium Maryjnym(założone  997r.), przejazd do Sinja, nawiedzenie Sanktuarium i modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg

7) 15.09, wtorek: wyjazd -pakowanie bagażu, śniadanie, Msza Świętag. 8.00 wSanktuarium Matki Bożej Vepric w Makarskiej. Przejazd do Baskiej Vody, Fish-Picnic – rejs statkiem na wyspę Brać, ryba z grilla sałatka, chleb, wino, sok, możliwość kąpieli morskiej-plażowania – ok.14.00 wyjazd do Ludbregu – Sanktuarium Krwi  Chrystusa, cud eucharystyczny. Przyjazd ok. g.21.00obiadokolacja, nocleg.

8) 16.09,  środa: rano Msza Św., nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Krwi, śniadanie. Powrót do Polski

II. KOSZT PIELGRZYMKI- 650 zł + 270€ (płatne w autobusie) i obejmuje:

1) Ubezpieczenie KL i NW.

2) Wyżywienie: 7 HB( 7 śniadań + 7 obiadokolacji + 2 obiady -w gospodarstwie agroturystycznym nad jeziorem „Kuti” i  na statku-Fish Picnic.)

3) Przejazd autokarem: klimatyzacja, video, barek

4) Opiekę duchową kapłana, opiekę pilota.

5) Opłaty przewodników, parkingi, wjazdy do miast, opłaty autostradowe, opłata klimatyczna.

III.  INFORMACJE  PRAKTYCZNE

1) UBIÓR: należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne, strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, strój kąpielowy.

2) WYŻYWIENIE –  prowiant na drogę, termosy, własne lekarstwa.

3) WALUTA –  kuny lub € na drobne zakupy, drobne € na podróż(na toaletę lub posiłek)