• Zmiana Tajemnic Różańca Świętego po Mszy Świętej o 14:00.Nieszpory o 17:30.
  • Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski dokonał zmiany na stanowisku wikariusza naszej Parafii. Z dniem 26 sierpnia ks. Tomasz Białoń zostaje przeniesiony do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie – Kurdwanowie, a do nas przychodzi neoprezbiter ks. Paweł Sowa, pochodzący z Parafii Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Ks. Tomaszowi podziękujemy za pracę duszpasterską pośród nas w czwartek  25 sierpnia na Mszy Świętej o 18:00, a dzisiaj pamiętajmy o Nim w modlitwie z racji imieniny.
    • Poniedziałek: rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
    • Wtorek: wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
    • Środa: wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
    • Piątek: wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana
    • Środa:
      • 8:00 w intencji świętości  i trwałości małżeństw i Boże bł. w rodzinach, po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji
      • 18:00 w intencjach zbiorowych
    • I czwartek: 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej.
  • Rodzinę Szkaplerzną oraz wszystkich noszących Szkaplerz, bądź pragnących go przyjąć zapraszamy na nowennę przed świętem Matki Bożej Szkaplerznej, od czwartku w Kaplicy Cudownego Obrazu o 17:30, w sobotę po Mszy wieczornej.
    • Z tej okazji w przyszłą niedzielę będzie przy kościele kiermasz karmelitański.
  • W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem.
  • Nadal trwa modlitwa adoracyjna w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej.
  • Piesza Pielgrzymka Krakowska do Częstochowy pod hasłem “Posłani w pokoju Chrystusa” odbędzie się w dniach od 5 do 11 sierpnia. Grupa myślenicka wyruszy 5 sierpnia po Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej o 8:00. Zapisy na pielgrzymkę będą się w Domu Katechetycznym przy ul. ks. Piotra Skargi w niedziele 24 i 31 lipca po każdej Mszy świętej oraz od 1 do 4 sierpnia od 18:30 do 19:30.
  • Z początkiem sierpnia planujemy dwudniową parafialną pielgrzymkę do sanktuarium MB Jazłowieckiej w Szymanowie, do Niepokalanowa i do Warszawy. Za tydzień podamy szczegóły.
  • O. Dariusz Gaczyński, franciszkanin, dziękuje za  ofiarę na misje prowadzone przez OO. Franciszkanów – złożyliście w minioną niedzielę 21.289,00 zł.
  • Składka w najbliższą niedzielę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  • W „Gościu Niedzielnym” poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawiają.
  • Na wakacyjny czas życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, przeżywanego w kontakcie z Bogiem i pięknem świata, a pracującym  Bożego błogosławieństwa.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Salawa,  śp. Wojciech Wójcik. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.