• Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o 17:30, a w poniedziałek i wtorek o 17:45 . Na zakończenie we środę o 17:30 z procesją wokół kościoła.
  • Dzisiaj o 16:00, sprawowana będzie Msza Święta przy Szpitalu, podczas której chcemy podziękować ks. Tadeuszowi Kęskowi, który przechodzi na emeryturę, za 29 lat posługi kapelana w naszym Szpitalu – zapraszamy.
  • Z dniem 30 czerwca Ks. Arcybiskup zwolnił ks. prałata Jana Nowaka na Jego prośbę z obowiązków duszpasterskich spełnianych w naszej parafii. Dziękujemy Mu za ofiarną roczną posługę wśród nas i za wprowadzenie relikwii bł. ks. Władysława Bukowińskiego.
  • Z dniem 26 sierpnia również Ks. Marcin Filar zostaje zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianowany Archidiecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży w Krakowie, przewodniczącym Rady Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i wikariuszem w parafii pw. św. Józefa w Krakowie-os. Kalinowym; a do nas został skierowany ks. Paweł Ostwald, dotychczasowy wikariusz parafii MB Różańcowej w Krakowie – Piaskach Nowych.
  • Siostra Agnieszka, katechizująca w I Liceum Ogólnokształcącym i. T. Kościuszki, decyzją przełożonych zakonnych zostaje także przeniesiona z naszej parafii do Krakowa. Dziękujemy Jej za piękną pracę z młodzieżą.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
    • Wtorek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
      • Msze Święte o 6:30, 8:00, 9:00, 16:30, 18:00,
      • w kościółku św. Jakuba o 14:15.
  • I czwartek m.: rozpoczynamy lipiec – jest on tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa, którą zostaliśmy odkupieni.
  • I sobota m.: święto św. Tomasza, apostoła
    • W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. Tomaszu, który obchodzi imieniny.
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Sobota:
      • 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • 18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej.
  • 2 lipca 1633 r. w uroczystej procesji przeniesiono Obraz Matki Bożej, uznany przez komisję biskupią za cudowny, do naszego kościoła. Na pamiątkę tego wydarzenia w piątek zapraszamy do kaplicy Pani Myślenickiej: o 19:00 Różaniec, a 20:00 Msza Święta zakończona Apelem Maryjnym.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu od g. 6.30 do g. 8.30, po południu od g. 17.00, we czwartek od g.16.00 do g.18.00, piątek od g.15.00 do g.18.00, z przerwą od g.16.30 do g.17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o g.16.00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną wyjątkowo w piątek od g. 9.00. Zgłaszamy ich w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna we wtorek.
  • „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w sierpniu 41 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Grupa z Myślenic wyruszy z naszego Sanktuarium 5 sierpnia. Zapisy już od 25 lipca, szczegóły na stronie internetowej parafii. Ilość miejsc ograniczona. Zachęcamy również do uczestnictwa w 38 Pieszej Pielgrzymce z Trzemeśni na Jasną Górę od 10 do 16 lipca. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się wakacyjny cykl o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba; przeczytamy również o relikwii świętych Piotra i Pawła. W zakrystii można dziś nabyć książkę ks. Wł. Bukowińskiego „Wspomnienia z Kazachstanu” w cenie 10 zł.
  • Dziękujemy tym, którzy w minioną niedzielę wsparli wakacyjny obóz dla Osób niepełnosprawnych kwotą 17.239,00 zł.
  • Po Mszach Świętych ofiarą do puszek można wesprzeć mieszkańców Nowej Białej dotkniętych klęską pożaru.
  • Rozpoczęło się lato, zadbajcie o godny strój uczestnicząc we Mszy Świętej i wyłączenie telefonów komórkowych. W pomieszczeniach zamkniętych nadal obowiązują maseczki. Szanujcie proszę otoczenie kościoła i nie wjeżdżajcie samochodami na plac kościelny.
  • Na wakacyjny czas dzieciom i młodzieży i wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, przeżywanego w kontakcie z Bogiem i pięknem świata.
  • W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Maria Suder, śp. Helena Bała. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.