• Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj o g.17.30, a w poniedziałek i wtorek po Mszy Świętej wieczornej. Na zakończenie we wtorek z procesją wokół kościoła.
    • Poniedziałek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
      • Msze Święte o g. 6.30, g. 8.00, g. 9.00,  g.16.30, g.18.00,
      • w kościółku św. Jakuba o g.14.15.
    • Środa: rozpoczynamy lipiec –  jest on tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, przez którą zostaliśmy odkupieni.
  • I piątek miesiąca: święto św. Tomasza, apostoła
    • W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. Tomaszu,  który obchodzi imieniny.
  • I sobota miesiąca: Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
    • Środa: g. 8.00 o trwałość i świętość małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej adoracja w tej samej intencji.
    • Czwartek: g.18.00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Sobota:
      • g. 8.00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • g.18.00  w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia w środę o g.19.30, którą poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”.
  • 2 lipca 1633 r. w  procesji przeniesiono Obraz Matki Bożej, uznany przez komisję biskupią za cudowny, do naszego  kościoła.  Na pamiątkę tego wydarzenia w czwartek 2 lipca zapraszamy o g.20.00 na Nabożeństwo Maryjne do kaplicy Pani Myślenickiej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu od g. 6.30 do g. 8.30,   po południu od g. 17.00, w czwartek od g.16.00 do g.18.00, piątek od g.15.00 do g.18.00, z przerwą od g.16.30 do g.17.00. Dzieci zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o g.16.00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00. Zgłaszamy ich w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Msza święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w niedziele 5 lipca w kościele św. Jakuba o g.11.30.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Próby naszego parafialnego Chóru rozpoczną się w sierpniu i będą w Domu Parafialnym przy ul. 3 Maja.
  • Siostra Ewa, katechizująca w Szkole Podstawowej nr 2, decyzją przełożonych zakonnych zostaje przeniesiona  z naszej parafii do Krakowa. Podziękujemy  Jej za ofiarną pracę w niedzielę 26 lipca na Mszy Świętej o g.11.00.
  • Ks. arcybiskup Marek Jędraszewski prosi, aby w  związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi, w przyszłą niedzielę, 5 lipca  przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych. Zebrane ofiary należy przekazać do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  • Zbiórkę na rzecz powodzian z Łapanowa przeprowadzi również Maltańska Służba Medyczna przy  kościele pod arkadami w poniedziałek od g.17.00 do 18.00 w maltańskim namiocie. W porozumieniu z pracownikami socjalnymi, którzy na miejscu zweryfikowali listę najpilniejszych potrzeb zbieramy: osuszacze, łopaty, miotły  do usuwania szlamu, pralki i lodówki, środki czystości: płyny do mycia, dezynfekcji, ręczniki do sprzątania, do remontu zalanych pomieszczeń: kleje do tynków, wałki, pędzle malarskie i farby malarskie. Materiały przekazujemy w rękawiczkach i maseczkach.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna w poniedziałek, piątek i sobotę.
  • Zapraszamy na 37  Pieszą Pielgrzymkę z Trzemeśni na Jasną Górę od 10 do 16 lipca. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Myślenicka Wspólnota idąca w ramach Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, w związku z panującą sytuacją epidemiczną, tego roku wyruszy 6-go sierpnia nie z Myślenic lecz z Wawelu. Ze względu na ciągłe zmiany ograniczeń w liczbie pielgrzymów szczegóły pielgrzymki podamy bliżej terminu zapisów.
  • Polecamy prasę katolicką.  W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się wakacyjny cykl pod nazwą „Nie ma jak u Mamy” –  reportaże z sanktuariów maryjnych w Polsce. Zaczynamy od Sejn.
  • Rozpoczęło się lato, zadbajcie  o godny strój wchodząc do kościoła i uczestnicząc we Mszy Świętej i wyłączenie telefonów komórkowych. Szanujcie otoczenie kościoła nie wchodząc w miejsca obsadzone zielenią i nie wjeżdżając samochodami na plac kościelny.
  • Na wakacyjny czas dzieciom i młodzieży i wszystkim rozpoczynającym urlopy życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, przeżywanego w kontakcie z Bogiem i pięknem świata.