Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna Oddział Myślenice przy współudziale Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” przeprowadzi zbiórkę na rzecz powodzian z Łapanowa, którzy stracili swój dobytek po tym jak rzeka przerwała wały przeciwpowodziowe. W porozumieniu z pracownikami socjalnymi, którzy na miejscu zweryfikowali listę najpilniejszych potrzeb, prosimy o dostarczenie rzeczy takich jak: osuszacze, łopaty, miotły do usuwania szlamu, pralki, lodówki, środki czystości: płyny do mycia, dezynfekcji, ręczniki do sprzątania po powodzi, do remontu zalanych pomieszczeń: kleje do tynków, wałki, pędzle malarskie i farby malarskie. Będzie również możliwość pomocy w formie finansowej do puszek. Wyżej wymienione rzeczy przekazujemy w rękawiczkach i maseczkach do namiotu, który będzie stał przy arkadach na placu przy naszym kościele w środę i w czwartek w godzinach od 17:00 do 18:00.