• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o  17:00.
    • Sobota: święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • Nabożeństwa pasyjne  w tym tygodniu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o 15:00
    • Droga Krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci po Mszy Świętej o 16:00,
    • dla dorosłych o 17:15,
    • dla młodzieży o 19:00.
  • Rekolekcje wielkopostne dla dzieci i dorosłych rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Poprowadzą je OO. Paulini. Na każdej Mszy Świętej w kościele i w kościółku św. Jakuba nauka rekolekcyjna.
    • Dla dzieci na Mszy Świętej o 11:00.
    • Młodzież  szkół średnich będzie miała rekolekcje od 13 do 15 marca.
    • Obejmijmy modlitwą te dni, aby głoszone Słowo Boże wydało obfity owoc w naszym życiu. Wydrukowany program rekolekcji można zabrać z przedsionków kościoła.
    • Środa:
      • 6:30  W 1. rocz. śmierci ś.p. ks. Edwarda Kapusty
      • 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw  oraz o bł. Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tych intencjach
    • Czwartek:18:00 o bł. Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy „Betanii”
    • Piątek: 16:00 w intencji dzieci klas IV,  ich rodziców i nauczycieli
    • Sobota:
      • 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokal.  Sercu NMP
      • 10:00 Msza Święta Róży i Rodziny Szkaplerznej, po Mszy Świętej Różaniec
  • Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o 19:20 w „Betanii”.
  • Zmiana Tajemnic Różańca wyjątkowo we wtorek o 17:30.
  • Modlitwa uwielbienia prowadzona przez „Nazaret” we środę o 19:00 – zapraszamy.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
    • Spowiadamy codziennie w czasie Mszy Świętych oraz od 17:00
    • W czwartek i w piątek od 15:00 z przerwą od 16:30 do 17:00.
    • Msza św. dla dzieci w pierwszy piątek o 16:00.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w pierwszy czwartek po Mszy Świętej wieczornej do 20:00.
  • Młodzież zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu “Młody Piątek“. O 19:00 Msza Święta, a po niej Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież Oazową naszej parafii.
  • Wznowiliśmy nocną adorację  Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny z piątku na sobotę. Rozpoczęcie po „Młodym Piątku” dla młodzieży.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby zostać ministrantami ks. Paweł Sowa zaprasza na spotkanie w sobotę o 12:00 w salce przy ul.  ks. P. Skargi.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się, aby pomóc Ukrainie: ofiarującym środki pieniężne i rzeczowe, wolontariuszom prowadzącym zbiórkę. Zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas “Betania”. Informacje  na plakatach.
  • Nasza Parafia organizuje  we wrześniu pielgrzymkę do Libanu do grobu św. O. Charbela – zapisy u ks. Proboszcza.
  • Organizujemy również obóz dla dzieci na Chorwacji od 23 lipca do 3 sierpnia. Koszty całości: 400 euro i 680 zł. Szczegóły na str. internetowej. Zapisy u ks. Pawła Ostwalda do niedzieli 5 marca.
  • Grupa „Misterium”  zaprasza na  spektakl “Misterium Męki Pańskiej“. Szczegóły dotyczące terminów i rezerwacji na profilu Grupy na Facebooku oraz na plakatach.
  • MOKiS zaprasza na spektakl teatralny poświęcony życiu Kard. Stefana Wyszyńskiego. Widowisko zatytułowane „Kardynał Wyszyński Prymas Niezłomny – rocznica sakry biskupiej (marzec 1946)”, w wykonaniu znakomitych aktorów, znanych z programów i koncertów telewizyjnych, odbędzie się 5 marca o 17:00 w sali MOKiS. Wstęp wolny. Gościem specjalnym będzie Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, najbliższy współpracownik i świadek życia Błogosławionego. Zabrzmią pieśni Maryjne towarzyszące w codziennej posłudze Kardynała. Po spektaklu Anna Rastawicka opowie ciekawostki z życia Prymasa w rozmowie z Grzegorzem Jurasem. Będzie możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć z wykonawcami.
  • W „Gościu Niedzielnym” pierwszy odcinek cyklu rekolekcyjnego poświęconego uczynkom miłosierdzia względem duszy – o upominaniu grzeszących.
  • Życzymy wszystkim tygodnia  pełnego pokoju serca, Bożego błogosł.  i opieki Maryi.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Opydo, śp. Tadeusz Sobaszek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Spotkanie z cyklu „Rozmowy o Polsce” z redaktorem naczelnym Gazety Polskiej Tomaszem Sakiewiczem, w ramach obchodów 10-lecia Klubu Gazety Polskiej w Myślenicach będzie w poniedziałek o 19:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja. Organizatorzy zapraszają.