Koncert Cracow Guitar Quartet

Cracow Guitar Quartet „Lekkość wykonania, znakomite zmiany barw, swobodne ornamenty” – tak Krzysztof Nieborak w recenzji dla magazynu „La guitarra” i „Top Guitar” opisywał ich debiutancką płytę „From ballet to tango”.

Cracow Guitar Quartet tworzą: myśleniczanka Jadwiga Wołek oraz gitarzyści z Krakowa : Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski i Oskar Kozłowski. W ich repertuarze znajdują się utwory, które w szczególny sposób ukazują piękno i różnorodność muzyki od renesansu do współczesności. Krakowski kwartet mistrzowsko inspiracje czerpie z tradycji europejskiej i latynoamerykańskiej – tej wielkiej, zawartej w arcydziełach mistrzów, jak również tej, wywodzącej się z muzycznego folkloru. Swoimi wykonaniami Cracow Guitar Quartet podbija serca zarówno wymagających odbiorców, jak i muzycznych sympatyków, którzy nie podejrzewali się o sympatię dla klasycznej muzyki gitarowej.

Ujmuje również krytyków, czego dowodem jest I nagroda, którą kwartet otrzymał w lipcu 2009 roku podczas XII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego w Ile De Ré we Francji. Wymowny jest również komentarz dotyczący tej nagrody umieszczony na blogu poświęconym wykonaniom muzyki Astora Piazzolli. Jego autor wyznaje, że jeśli chodzi o naprawdę dobre kwartety gitarowe, to na myśl przychodzą mu jedynie Los Angeles Guitar Quartet, Sante Fe Guitar Quartet i Cracow Guitar Quartet.

Koncert odbędzie się w sali Domu Katolickiego w Myślenicach, ul. 3 Maja 1a, o godzinie 19.00. Wejściówki są do nabycia w sklepie KIK-u przy kościele parafialnym NNMP w Myślenicach.

koncert-slider