• Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Prowadź mnie Jezu”. Módlmy się, aby czas głoszenia Słowa Bożego zaowocował w naszych sercach, a światło Ducha Świętego towarzyszyło Rekolekcjonistom.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:00.
    • Msze Święte z nauką rekolekcyjną dla dorosłych będą codziennie do środy włącznie o 6:30, 8:00, 16:30, 18:00.
    • Osoby starsze i chore zapraszamy na Mszę Świętą w środę o 15:00.
    • W poniedziałek o 19:15 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej,
    • We wtorek o 19:15 rodziców młodzieży mającej przystąpić do Bierzmowania.
    • Nie będzie spowiedzi jednodniowej. Spowiadamy przez cały czas rekolekcji od 6:15 do 9:00 i od 16:00 do 19:00, w środę od 14:30.
    • Dzieci uczestniczą w rekolekcjach według własnego programu. Jest on na stronie internetowej parafii i ulotkach.
    • Młodzież szkól średnich będzie miała rekolekcje od 13 marca. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa.
    • W środę na Mszach Świętych wesprzemy naszą ofiarą Zakon Ojców Paulinów prowadzących rekolekcje.
    • W czasie rekolekcji kancelaria parafialna nieczynna.
  • Z dniem 1 marca ks. Arcybiskup skierował do naszej parafii do posługi duszpasterskiej, pochodzącego z Wadowic, ks. Damiana Dejner. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa.
  • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o 15:00
    • Droga Krzyżowa w piątek:
      • dla dzieci o 16:00;
      • dla dorosłych o 17:15;
      • dla młodzież o 19:00
    • Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę, w naszym kościele, będą nagrywane przez Telewizję Trwam. O 17:00 będziemy śpiewać wszystkie trzy części. Zapraszamy do tej modlitwy. Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej o 15:00.
  • Różaniec w intencji Ojczyzny będzie wyjątkowo w środę po Mszy Świętej o 8:00, a Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa w tym dniu o 14:00.
  • Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie w piątek 24 marca,
  • Ekstremalna Droga Krzyżowa będzie w piątek przed Niedzielą Palmową.
    • Czwartek: 7:00 w 85 rocznicę urodzin ks. prałata Karola Jarosza – polecamy Czcigodnego Jubilata Waszej modlitwie.
  • Nocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny z piątku na sobotę. Rozpoczęcie po Drodze Krzyżowej dla młodzieży.
  • MOKiS zaprasza na spektakl teatralny zatytułowany „Kardynał Wyszyński Prymas Niezłomny – rocznica sakry biskupiej (marzec 1946)”, dzisiaj o 17:00 w sali MOKiS, w wykonaniu znakomitych aktorów, znanych z programów i koncertów telewizyjnych. Wstęp wolny. Gościem specjalnym będzie Anna Rastawicka, najbliższy współpracownik i świadek życia Błogosławionego, Która po spektaklu opowie ciekawostki z życia Prymasa.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynkach miłosierdzia – nieumiejętnych pouczać.
  • Baranki wielkanocne i paschaliki przygotowane przez Caritas Diecezjalną można będzie nabyć w przyszłą niedzielę na placu kościelnym.
  • Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • Życzymy wszystkim owocnego przeżycia rekolekcji i dobrego tygodnia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Wojciech Wnęk, śp. Marian Mleczek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.