• Dzisiaj,  pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”  rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Będziemy chcieli skoncentrować się na sprawowaniu Eucharystii, pogłębiając to, co związane jest z pięknem sprawowanej liturgii. Zróbmy wszytko, aby Eucharystia stawała się dla nas doświadczeniem wiary i rzeczywiście była spotkaniem z Osobą samego Chrystusa.
  • Dziś także początek Adwentu – czasu pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a zarazem przygotowania do dobrego przeżycia  Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  • Od jutra zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane:
    • dla dzieci  o g.18.00, w soboty o g. 8.00,
    • dla  młodzieży i dorosłych rano o g.  6.15, z cyklem kazań “Lepiej zrozumieć godzinki”, które  w Adwencie  śpiewamy o g. 5.45.
    • Dzieci na Roratach  będą poznawać wnętrze kościoła pod hasłem ”WIELKA TAJEMNICA” i otrzymają  tradycyjną wyklejankę adwentową. Prosimy również o przygotowywanie lampionów. Roraty  z naszego kościoła rano i wieczorem będą transmitowane.
  • Zmiana Tajemnic  Różańca dzisiaj po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
    • Poniedziałek: Święto św. Andrzeja, Apostoła
      • W tym dniu o g. 7.00 Msza Święta w intencji ks. prałata Andrzeja Burka z okazji  imienin. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
    • Środa: wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana
    • I czwartek m.: wspomnienie  św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    • I piątek m.: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    • Środa: g. 8.00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwa w tej intencji w kaplicy MB.
    • Czwartek: g.18.00 o Boże błogosławieństwo dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Piątek: g.16.00 w intencji Dzieci klas czwartych , ich Rodziców i Nauczycieli.
    • Sobota:
      • g. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec w tej intencji po Mszy Świętej.
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
    • Niedziela: g.11.00 z okazji Jubileuszu 45-lecia Przedszkola nr 6 w Myślenicach
  • Zapraszamy na „Modlitwę uwielbienia”, którą poprowadzi Wspólnota „Nazaret” we środę o g.19.30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
    • Spowiadamy codziennie od g. 6.15 i w czasie Mszy Świętych oraz od g. 17.00, a w czwartek i w piątek od g.15.00.
    • Na piątkową spowiedź szczególnie zapraszamy dzieci. W tym dniu Msza Święta Roratnia dla dzieci będzie o g.16.00
  • W piątek spotkanie z cyklu “Młode Piątki w Myślenicach“. O g.19.00 ks. Bartłomiej Grociak wygłosi konferencję pt. “Czy Bóg nie męczy się przebaczaniem?”, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta. Zapraszamy młodzież szkół średnich, studentów i wszystkich młodych duchem.
  • W niedzielę 13 grudnia przyjmiemy  w naszym kościele relikwie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana, które uroczyście wprowadzi ks. prałat Jan Nowak, pracujący w naszej parafii, postulator  Jego procesu beatyfikacyjnego. Przygotujemy się do tego wydarzenia odprawiając 9-cio dniową nowennę przez wstawiennictwo Błogosławionego, od 4 grudnia po Roratach rano i wieczorem.
  • Chorych w domach  będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną indywidualnie przez cały Adwent – wizytę umawiamy z  poszczególnymi  księżmi.
  • Kuchnia Albertyńska działająca w „Betanii” przygotowuje i wydaje w soboty gorący posiłek. Osoby, które chcą korzystać z tej formy pomocy proszone są o zgłoszenie się we wtorek 1 grudnia w godzinach od 15.00 do 17.00 i w sobotę 5 grudnia w godzinach od 11.00 do 12.00 w budynku Betanii przy ulicy 3 Maja 1.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” dostępne są świece na stół wigilijny, które będzie można nabyć już od poniedziałku w sklepie z artykułami religijnymi przy ul. Ks. P. Skargi. A w sklepiku na placu kościelnym od  przyszłej niedzieli  po Mszach Świętych, a w tygodniu po Roratach rano i wieczorem.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” 4 i 5 grudnia przeprowadzi świąteczna zbiórkę żywności w sklepach na terenie Myślenic. Z racji panującej epidemii  zbiórka odbędzie się bez udziału wolontariuszy. W sklepach będą stały oznaczone kosze na żywność w których można ją zostawić. Można ją również składać do koszy ustawionych w kościele przy bocznych ołtarzach w dniach 4,5,6 grudnia. Za każdy dar z serca dziękujemy.
  • W „Gościu Niedzielnym” początek cyklu adwentowego „Objawiło się życie” oraz specjalny dodatek: kalendarz ścienny na przyszły  rok z wizerunkami świętych.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia Adwentu
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Maria Jurkiewicz, śp. Antoni Czepiel, śp. Andrzej Marcinkowski. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.