• Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  • Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
  • Roraty  w naszej parafii są odprawiane:
    • dla dzieci o  g.18.00, w soboty o g. 8.00,
    • dla  młodzieży i dorosłych rano o g.  6.15;  Godzinki  o Matce Bożej o g. 5.45.
    • Roraty  z naszego kościoła rano i wieczorem są transmitowane.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    • Wtorek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
      • Msze Święte:
        • w kościele o g. 6.15, g. 8.00, g. 9.00, g.16.30, g.18.00
        • w kościółku o g.14.15.
      • W objawieniu prywatnym w Montichiari we Włoszech pielęgniarce Pierinie Gili 8 grudnia 1947 r. Maryja przekazała następujące słowa:
        • „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.
      • W takim duchu przeżyjmy ten czas we wtorek między g.12.00 a g.13.00.
    • Czwartek: wspomnienie  NMP Loretańskiej
    • Sobota: wspomnienie NMP z Guadalupe
    • Wtorek: g.18.00 w intencji Członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice  i ich Rodzin oraz Zmarłych Członków  Kongregacji
    • Czwartek: g.18.00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele.
    • Piątek: g.18.00 w intencji aktorów Grupy „Misterium” i ich rodzin
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
    • Niedziela: g.12.30 w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Stanu Wojennego w 39 rocznicę tych tragicznych wydarzeń w historii naszego narodu – od ”Solidarności”
  • W przyszłą niedzielę  przyjmiemy  w naszym kościele relikwie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana. Przygotowujemy się do tego wydarzenia odprawiając nowennę przez wstawiennictwo Błogosławionego, po Roratach rano i wieczorem.
  • Akatyst – piękny, starożytny hymn, ku czci Bogarodzicy, pochodzący z tradycji Kościoła Wschodniego wykona młodzież  z naszej Oazy w sobotę 12 grudnia po Mszy Świętej wieczornej. Jego transmisja dostępna będzie na platformie youtube oraz na facebooku Sanktuarium. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Księża biskupi przypominają nam: „Msza Święta internetowa lub telewizyjna nie jest pełnym uczestniczeniem w Ofierze Chrystusa, chociażby dlatego, że nie ma możliwości przystąpienia do sakramentów”. Dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej oraz w święta nakazane dotyczy wszystkich wiernych. „Tym niemniej skorzystanie z niej jest przywilejem, a nie obowiązkiem i powinno odbywać się po głębszym namyśle. Racją, dla której dyspensy zostały ogłoszone, są obowiązujące przepisy sanitarno-epidemiologiczne, znacznie ograniczające liczbę osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach”.
  • Aby umożliwić Wam uczestnictwo we Mszach Świętych w Boże Narodzenie, św. Szczepana i Niedzielę Świętej Rodziny będą dodatkowe Msze Święte w naszym kościele o g.16.00 i g.17.00 a w kościółku św. Jakuba o g.15.30.
  • Nie będzie w tym roku jednodniowej spowiedzi przed Świętami. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przez cały Adwent. Spowiadamy codziennie od g.6.15 do g. 8.30 oraz od g. 17.00 do 18.30, a w niedzielę na  Mszach Świętych. Nie odkładajmy tego ważnego spotkania z Bogiem na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.
  • Chorych w domach odwiedzamy z posługą sakramentalną indywidualnie przez cały Adwent – wizytę umawiamy z  poszczególnymi  księżmi.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” dostępne są świece na stół wigilijny, które można nabyć dzisiaj w sklepiku na placu kościelnym po Mszach Świętych, a w tygodniu po Roratach rano i wieczorem i w sklepie z artykułami religijnymi przy  ul. Ks. P. Skargi. 6 zł. z każdej małej świecy a 12 zł. z dużej odprowadzamy do Caritas diecezji,  reszta ofiary pozostaje  na pomoc dzieciom w Parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  • W naszym sklepiku można również nabyć książkę o bł. Władysławie Bukowińskim, kapłanie oraz złożyć ofiarę do puszki na rzecz  Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Spotkanie wigilijne dla samotnych i ubogich w tym roku ze względów epidemiologicznych będzie w innej formie. Zapraszamy 20 grudnia w niedzielę o godz.15.00 przed Dom Katolicki, przy ulicy 3 Maja 1 A. Po krótkim spotkaniu każdy otrzyma paczkę żywnościową przygotowaną przez Parafialny Zespół Caritas „Betania” wraz z Kongregacją Kupiecką Oddział Myślenice. Prosimy zapisać się na paczkę we wtorki 8 i 15 grudnia w g.15.00 do 17.00 w budynku Betanii.
  • W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna we wtorek i we czwartek.
  • Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii. Przygotowujemy się do zmiany systemu przeciwpożarowego w naszym kościele.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania  Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Jan Stefan, śp. Janusz Piekarz, śp. Helena Fedak, śp. Jacek Wójcik. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej  wieczne spoczywanie.