• Kalendarz Liturgiczny
    • Niedziela: wspomnienie św. Marty
    • Wtorek: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
    • Środa: wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
      • Msza Święta o g.18:00 o trwałość i świętość małżeństw oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinach. Modlitwę poprzedzi adoracja od g.17:00. Różaniec w tej samej intencji po Mszy św. o g. 8:00.
    • Czwartek: pierwszy czwartek miesiąca
      • W tym dniu w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.
      • Msza Święta o g.18:00 o bł. Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Piątek: pierwszy piątek miesiąca
      • Msza Święta dla dzieci o g.16:00.
    • Sobota: pierwsza sobota miesiąca
      • Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
      • Msza Święta o g. 8:00 jako wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
      • Msza Święta wieczorna w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • W tygodniu spowiadamy codziennie rano podczas Mszy Świętych i wieczorem od g. 17.00. Dodatkowo w pierwszy czwartek od g. 15.00, w pierwszy piątek rano od g. 6.00 i po południu od g. 15.00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9:00. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14:00.
  • Msza Święta śpiewana w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 11:30 w kościółku św. Jakuba.
  • W przyszłym roku 24 sierpnia będziemy obchodzić 50-lecie Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Myślenickiej, dokonanej przez ówczesnego Metropolitę Krakowskiego Kardynała Karola Wojtyłę. Przypominamy o trwającym konkursie na logo Jubileuszu 50-lecia. Prace można składać do 11 sierpnia 2018r. w kancelarii parafialnej. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  • Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy z naszej Parafii w niedzielę 5 sierpnia, a poprowadzi ją ks. Jarosław. Zapisy codziennie po Mszy św. wieczornej w salkach przy ul. ks. Piotra Skargi 4. Szczegóły na stronie internetowej Parafii.
    • W sobotę przybędą do naszej Parafii pielgrzymi z Mszany Dolnej zmierzający do Częstochowy. Kierujemy gorącą prośbę o ich przyjecie na nocleg. Zainteresowani mogą zgłaszać się w zakrystii lub po Mszach wieczornych w salce przy ul. ks. Piotra Skargi 4. Przyjmujący pielgrzymów odbierają ich od kościoła od g.18:30.
    • W przyszłą niedzielę Msza Święta o g. 8.00 będzie sprawowana przy ołtarzu polowym. Będą w niej uczestniczyć pielgrzymi. O g. 9.30 połączone grupy z Mszany Dolnej i nasza, wyruszą na trasę.
  • Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na naszą 9-dniową pielgrzymkę do Włoch, do grobu św. Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Zapisy do końca lipca u ks. Proboszcza. Bliższe szczegóły na stronie internetowej parafii.
  • Parafialny zespół Caritas „Betania” prosi o składanie skierowań z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do programu Pomocy Żywnościowej z Unii Europejskiej. Dyżury w Betanii będą we wtorki 7 i 21 sierpnia od g. 15:00 do g. 17:00.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • Ogłoszenia niekościelne:
    • Uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczną się 1 sierpnia o godzinie 17.00 na myślenickim Rynku. W programie uczczenie minutą ciszy pamięci powstańców, złożenie kwiatów pod pomnikiem, a następnie w Domu Parafialnym koncert zespołu Lideverse i darmowy pokaz filmu Miasto 44. Zapraszają na nie Światowy Związek Żołnierzy AK, Klub Gazety Polskiej oraz poseł Jarosław Szlachetka. Oddajmy hołd Bohaterom!
    • W dniach 28 i 29 lipca na czas trwania Myślenickiego festiwalu lata zamknięte będą ulice: Piłsudskiego (od strony ronda im. Marszałka Nawary, skrzyżowanie ulicy Piłsudskiego i Zdrojowej oraz wszystkie dojazdy do ulicy Parkowej. Prosimy o stosowanie się do poleceń kierujących ruchem policjantów i strażaków. Zabrania się zastawiania wyjść i dróg ewakuacyjnych, dróg dojazdowych dla służb ratowniczych.