• Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Księża biskupi kierują do nas apel wyrażony słowami: „Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu. Jednak w tym jubileuszowym roku chcemy zaprosić Polaków do ambitniejszego działania, do ambitniejszej drogi. Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji. Sto dni abstynencji na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Św. Jan Paweł II mówił nam, że „prawdziwy egzamin z wolności jest dopiero przed nami”. To prawda. Nie możemy zawieść w tej tak ważnej sprawie. Dlatego podejmijmy to wezwanie: 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości. To jest naprawdę egzamin z wolności i miłości do Ojczyzny!”
  • Dzisiaj wyrusza z naszej parafii Piesza Pielgrzymka do MB na Jasną Górę. Włączmy się w tegoroczny niełatwy trud, jaki podejmują pielgrzymi, poprzez naszą modlitwę, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego.
  • Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Msza Święta przy kapliczce „Na Studzience” również dzisiaj o g.15.30.
    • Poniedziałek: Święto Przemienienia Pańskiego
    • Środa: wspomnienie św. Dominika, kapłana
    • Czwartek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein),
      dziewicy i męczennicy, patronki Europy
    • Piątek: święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
    • Sobota: wspomnienie św. Klary, dziewicy
      • Msza Święta wieczorna w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
      • Również w tym dniu Msza Święta o g.18.00 w intencji naszej Ojczyzny w ramach Jubileuszowej Nowenny przed 100- leciem Odzyskania Niepodległości.
    • Msza Święta na Mikołaju będzie w niedzielę 12 sierpnia o g.14.30.
  • Kościółek św. Jakuba na cmentarzu jest piękny i bliski nam wszystkim. Tam gromadzimy się każdej niedzieli, tam żegnamy naszych bliskich odchodzących do wieczności. Wymaga on jednak renowacji, którą rozłożymy na poszczególne etapy. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Departament Wyznań Religijnych i Mniejszości Etnicznych „Fundusz Kościelny” przyznało dotację w kwocie 100 tys. zł. na kompleksową konserwację ołtarza głównego św. Jakuba. Całość prac konserwatorskich została wyceniona na około 236 tys. zł. A zatem 136 tys. zł. dołożymy z kasy parafialnej. Prace nad rozbiórką ołtarza rozpoczną się w najbliższy wtorek. Renowacja musi zakończyć się do końca listopada tego roku. Bóg zapłać tym, którzy pomogli w pozyskaniu dotacji i wszystkim czującym odpowiedzialność za tę sprawę.
  • Przypominamy o trwającym konkursie na logo Jubileuszu 50-lecia Koronacji Naszej Pani Myślenickiej. Prace można składać do 11 sierpnia 2018 r. w kancelarii parafialnej.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na misje w Peru na ręce P. Katarzyny Jawor w kwocie: 20.120,00 zł. 6 euro i 1 funta.
  • Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z Mszany Dolnej zmierzający do Częstochowy.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” będzie przyjmować skierowania wystawione przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej na pomoc żywnościową z Unii Europejskiej we wtorki 7 i 21 sierpnia od godziny 15.00 do 17.00.
  • Polecamy prasę katolicką – można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W „Gościu Niedzielnym” ciekawy artykuł o pustoszejących seminariach duchownych i tajemnicy powołania oraz o tym, że Pismo Święte warto poznawać od najmłodszych lat. Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Ludwikę Rusek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.