• Nasza Parafia przeżywa dzisiaj wizytację kanoniczną prowadzoną przez ks. biskupa Roberta Chrząszcza. O 17:00 poprowadzi On procesję różańcową wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, szczególnie Róże Różańcowe. Zmiana tajemnic różańcowych o 16:30.
  • Nabożeństwa Różańcowe w kościele codziennie o 17:15, zachęcamy równocześnie do odmawiania Różańca w rodzinach. Ks. Arcybiskup prosi, by „pierwszy z dziesiątków koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę”.
    • Wtorek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
      • W tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. Franciszek Gruszka, kapelan szpitalny. Obejmijmy go naszą modlitwą.
    • Środa: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
    • Piątek: wspomnienie Matki Bożej Różańcowej
    • Środa: 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach, po Mszy Świętej modlitwa w tej intencji
    • Czwartek: 18:00 za wolontariuszy i dobroczyńców „Betanii”
    • Piątek: 16:00 w intencji dzieci z klas 4, rodziców i nauczycieli
    • Sobota: 10:00 w intencji Rodziny Szkaplerznej i Róży MB Szkaplerznej, o 9:30 Różaniec
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota „Nazaret” w środę o 19:30.
  • Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30, po południu od 17:00 do 18.30, w I czwartek i I piątek dodatkowo od 15:00, z przerwą od 16:30 do 17:00.
  • Godzina Święta w I czwartek miesiąca po Mszy Świętej wieczornej do 20:00. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  • Młodzież, szczególnie z klas 8 przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na „Młody Piątek”. Rozpocznie się Mszą Świętą z konferencją o 19:00 – poprowadzi go ks. Artur Czepiel, nasz rodak. Po niej całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju – bardzo do niej zachęcamy, zwłaszcza w obliczu potęgujących się zagrożeń.
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. W kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać od jutra z ołtarzy bocznych.
  • Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie w sobotę. Rozpoczęcie o 9:00, organizowany jest wspólny wyjazd, szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Grupa Misterium zaprasza na swój najnowszy spektakl: “Gość oczekiwany“. Premiera 8 października. Szczegóły dotyczące terminów i rezerwacji na profilu Grupy na Facebooku oraz na plakatach.
  • Parafialny Zespół Caritas “BETANIA” dziękuje wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki żywności. Uzbieraliśmy 2090 kg żywności oraz 8.513,40 zł. Od października można składać nowe skierowania do Programu Pomocy Żywnościowej z Unii Europejskiej wydawane przez Centrum Usług Społecznych w Myślenicach we środy w „Betanii” od 15:30 do 16:30.
  • Rodzina Mateusza Chrobaka z Sułkowic dziękuje wszystkim, którzy w minioną niedzielę wsparli jego leczenie kwotą 15.040,00 zł i 21 euro.
  • Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • W „Gościu Niedzielnym” wywiad z kard. Konradem Krajewskim o jego wizycie na Ukrainie i wspomnienie o śp. Franciszku Pieczce.
  • W ostatnim czasie odeszły do wieczności z naszej parafii: Śp. Helena Wożniak, śp. Agata Wilkołek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.