• Nieszpory o 17:30.
    • Środa: wspomnienie św. Wacława, męczennika
    • Czwartek: Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
    • Piątek: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
    • I sobota: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • W sobotę rozpoczynamy październik – to czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o 17:15. Za pobożne odmówienie w kościele, bądź w rodzinie 5 dziesiątków Różańca, połączone z rozmyślaniem nad tajemnicami, można zyskać  łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • W sobotę i niedzielę 1 i 2 października nasza parafia będzie przeżywać wizytację kanoniczną prowadzoną przez ks. bpa Roberta Chrząszcza, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Msza Święta na rozpoczęcie wizytacji w sobotę o 18:00. O 16:45 zapraszamy na spotkanie w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja wszystkie grupy parafialne a o 19:15 – spotkanie  z Radą Parafialną na plebanii. W niedzielę ks. Biskup spotka się z nami na każdej Mszy Świętej a po Mszach Świętych  o 8:00, 9:30 i 11:00 udzieli błogosławieństwa małżeństwom, rodzinom  i osobom samotnym. Kościół  św. Jakuba nawiedzi w czasie Mszy Świętej w rycie trydenckim  o 11:30  i o 14:15. Po tej Mszy Świętej uda się na w procesji na cmentarz, aby pomodlić się za Zmarłych.  O 15:30 odwiedzi  Szpital Powiatowym, by spotkać się z chorymi. Zmiana  tajemnic Różańca Świętego o 16:30, a o 17:00 ks. Biskup poprowadzi  procesję Różańcową z Najświętszym  Sakramentem wokół kościoła do 5 ołtarzy – zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich czcicieli Matki Bożej. O 18:00  Msza Święta na zakończenie wizytacji kanonicznej, a po niej nawiedzenie Domu Zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Wydrukowany na ulotkach  program wizytacji można zabrać z przedsionków kościoła.
    • Zapraszamy wszystkich Parafian do spotkania z ks. Biskupem w czasie wizytacji i do modlitwy w intencji wspólnoty parafialnej.
    • I sobota: 8:00  wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • Chorych odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00.  Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • Zapraszamy na drugą edycję rekolekcji odnawiających fundamenty wiary – Kurs Alfa. Rozpoczęcie 5 października. Kontakt do zapisów na plakatach i ulotkach.
  • Zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w Portugalii na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku,  zapraszamy na spotkanie informacyjne z ks. Pawłem w środę o 19:00 do sali oazowej w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych ofiarą do puszek można wesprzeć leczenie i rehabilitację 17- letniego Mateusza Chrobaka z Sułkowic.
  • W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania. Jest też „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci a w nim silikonowy różaniec na rękę.
  • Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Aniołów Stróżów na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Zofia Dobrzańska, śp. Władysława Kąklewska. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.