Wspólnota Nazaret zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Grecji na przełomie kwietnia i maja. Pielgrzymka potrwa 10 dni, a jej program jest zaplanowany
śladami podróży misyjnych św. Pawła Apostoła.

53257567_799440397098492_7640473792807960576_n

Koszt wyjazdu to 1750 zł.

Cena obejmuje:
przejazd autokarem klasy LUX z klimatyzacją, barkiem, WC i DVD, opiekę polskojęzycznego pilota, 7 noclegów w
hotelach***, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, TFG, ubezpieczenie KL i NNW, program zwiedzania jw.

Cena nie obejmuje:
Obowiązkowo płatne koszty uczestnictwa w całym programie 160 euro (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy lokalni, opłaty tranzytowe, taksa lokalna, rejs na Wyspy Sarońskie, tour guide system)

Zniżki dla seniorów, uczniów i studentów:
Obowiązkowe koszty uczestnictwa w całym programie dla dzieci i młodzieży uczącej się do 26 roku życia – 110 euro
Obowiązkowe koszty uczestnictwa w całym programie dla seniorów powyżej 65 roku życia – 130 euro

*Studenci i uczniowie proszeni są o zabranie ważnych legitymacji!
*W czasie zwiedzania klasztorów Meteora obowiązuje skromny strój: panie- spódnice lub sukienki oraz zasłonięte ramiona i dekolt, panowie- długie spodnie oraz zasłonięte ramiona i tors.
UCZESTNICY PIELGRZYMKI MUSZĄ POSIADAĆ WAŻNE DOWODY OSOBISTE !
WIĘCEJ INFORMACJI I ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W PIELGRZYMCE:
BEATA tel. 605 111 242
ANNA tel. 665 816 956

 

Szczegółowy program:

1 Dzień piątek 26.04.2019
Wyjazd z Myślenic o godzinie 19:00, nocny przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię (trasa przejazdu około 1450km)

2 Dzień sobota 27.04.2019
Przyjazd do Grecji w późnych godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu w północnej części Grecji czas na odpoczynek po podróży. Msza Święta w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień niedziela 28.04.2019
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu wyjazd w kierunku Werii (dawnej Berei) gdzie zobaczymy Bemę Apostoła Pawła – miejsce gdzie stał i wygłaszał Ewangelię, tu również będzie odprawiona Msza Święta. Następnie przejazd do Kalambaki, zwiedzanie klasztorów Meteora usytuowanych na fantastycznych formacjach skalnych. Te świątynie stanowią centrum życia religijnego w którym przetrwał duch ascezy, są rezultatem ciężkiej pracy mnichów i niesamowitej mocy wiary. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni ikon gdzie odbędzie się prezentacja techniki pisania ikon.
Przejazd na obiadokolację i nocleg do Delf. (trasa przejazdu około 480km)

4 Dzień poniedziałek 29.04.2019
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Delf, ruiny starożytnego sanktuarium Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Następnie przejazd malowniczą trasą wzdłuż Zatoki Korynckiej w kierunku Peloponezu. Wizyta w Bazylice św. Andrzeja Apostoła w Patras – w tej świątyni prawosławnej przechowywane są relikwie św. Andrzeja Apostoła ; czaszka oraz fragmenty krzyża na którym Apostoł był ukrzyżowany. Przejazd do
Starożytnego Koryntu miejsca gdzie przebywał przez 18 miesięcy św. Paweł, w czasie zwiedzania obiektu archeologicznego zobaczymy pozostałości świątyni Apollina, agorę, Bemę z której przemawiał do Koryntian Apostoł Paweł, pozostałości drogi prowadzącej do portu w Lechio oraz marmurowy obelisk na którym znajduje się fragment listu św. Pawła do Koryntian. Msza Święta na obiekcie archeologicznym w Starożytnym Koryncie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 320km)

5 Dzień wtorek 30.04.2019
Po śniadaniu udamy się do Epidauros –starożytnego miejsca kultu Asklepiosa opiekuna sztuki lekarskiej ze wspaniałym antycznym teatrem o fenomenalnej akustyce mogącym pomieścić 14 tys. widzów. Kolejnym punktem zwiedzania Argolidy będzie malowniczo położone nad Zatoką Argolidzką miasteczko Nafplio– pierwsza stolica wyzwolonej spod okupacji tureckiej Grecji z monumentalną wenecką twierdzą, uroczą starówką i wysepką Burtzi.
Msza Święta w kościele katolickim w Nafplio. Powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek. Obiadokolacja i nocleg.
(trasa przejazdu około 80km)
6 Dzień środa 01.05.2019
Msza Święta w hotelu. Śniadanie, a następnie całodzienny rejs na Wyspy Sarońskie – Hydrę i Spetses. Spędzimy niezapomniane chwile na wyspie Hydra – to jedna z najpiękniejszych wysp Grecji, którą umiłował Leonard Cohen. Ruch kołowy wstrzymany jest tu do minimum, a mieszkańcy poruszają się tylko rowerami i na osiołkach.
Następnie popłyniemy na wyspę Spetses – dawniej zwaną “Pityoussa” z uwagi na wielką ilość rosnących tam drzew piniowych, do dnia dzisiejszego nadających miejscu specyficznego, niepowtarzalnego charakteru, gdzie piękne plaże zachęcają do relaksu i zażywania kąpieli słonecznych. Wyspa Spetses jest miejscem do którego przybijają wielcy
tego świata: Amstel, Bic oraz rodzina Hiltonów. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 Dzień czwartek 02.05.2019
Msza Święta. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w kierunki stolicy Grecji. Krótki postój przy Kanale Korynckim. Przejazd malowniczym wybrzeżem Zatoki Sarońskiej do Aten – w programie zwiedzania: Akropol, wzgórze Areopag, na którym św. Paweł z Tarsu po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Areopagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten, Agora Rzymska, Łuk Hadriana, Świątynia Zeusa
Olimpijskiego, Stadion Kalimarmaro, zmiana warty przed Parlamentem, czas wolny na zakupy pamiątkowe w dzielnicy Plaka. Wyjazd z Aten, przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu znajdującego się w północnej części Grecji. W czasie przejazdu krótka wizyta w Termopilach – miejscu wielkiej historycznej bitwy Greków z Persami z 480 r, p.n.e.
(trasa przejazdu około 660km)

8 Dzień piątek 03.05.2019
Po śniadaniu całodzienny wyjazd do Kawali (dawne Neapolis) miejsce gdzie Apostoł Paweł po raz pierwszy postawił stopę na kontynencie europejskim, zobaczymy wspaniałą mozaikę upamiętniającą to wydarzenie, port do którego dopłynął św. Paweł, osmański imaret, zabytkowy akwedukt. Następnie udamy się do Filippi miejsca gdzie św. Paweł ochrzcił pierwszą kobietę w Europie- Lidię, odwiedzimy Baptysterium św. Lidii i tu odprawiona zostanie Msza Święta z odnowieniem chrztu świętego. Wizytę w Filippi zakończymy zwiedzaniem stanowiska archeologicznego prezentującego pozostałości wczesnochrześcijańskich bazylik, forum, zobaczymy też miejsce w którym więziony był
św. Paweł. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych. Obiadokolacja i nocleg. (trasa przejazdu około 350km)

9 Dzień sobota 04.05.2019
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Thessalonik miasta które było kolejnym punktem na trasie podróży misyjnej Apostoła Pawła, a także miejscem narodzin braci Cyryla i Metodego. Msza Święta w kościele katolickim. Zwiedzania miasta, w czasie którego zobaczymy m.in. Białą Wieżę – symbol miasta, pomnik Aleksandra Wielkiego, Bazylikę św. Demetriusza, pozostałości rzymskiego forum, Łuk Galeriusza, mury obronne miasta. Około południa opuścimy Thessaloniki. Wyjazd z Grecji. Przejazd tranzytowy przez Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.
(trasa przejazdu około 1450km)

10 Dzień niedziela 05.05.2019
Powrót do Myślenic około południa.
termin: 26.04 – 05.05.2019