• Dzisiaj rozpoczynamy Misje Święte w Roku Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej pod hasłem „Bóg jest po Twojej stronie”. Módlmy się, aby ten błogosławiony czas głoszenia Słowa Bożego wydał plon stokrotny w naszych sercach, a światło Ducha Świętego towarzyszyło misjonarzom ks. Mateuszowi i o. Bartymeuszowi.
    • Chorych, których odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną w czasie misji we czwartek od g. 9:00 prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
    • Mamy nadzieję, że program misyjny, dzięki posłudze wolontariuszy, dotarł do każdego domu. Jest również na stronie internetowej parafii i na plakatach. Zachęcamy do uczestnictwa.
    • Obok ołtarza polowego można nabyć pamiątki związane z misjami: obraz Matki Bożej Myślenickiej, medalik i różaniec z Jej Wizerunkiem, książki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na remont murów okalających plac kościelny.
  • W tym tygodniu zachowajmy szczególną ostrożność na placu kościelnym, gdzie trwają intensywne prace przy obejściu i odtwarzaniu murów. Poruszamy się tylko wytyczonymi ścieżkami, absolutnie nie wchodzimy na teren budowy.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątek i w sobotę.
  • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: dzisiaj o g.17:00.
    • Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta będzie wspólna dla wszystkich. Wyruszy od kościoła o g.19:00. Przejdzie: ul. Królowej Jadwigi, następnie skręci w ul. Kniaziewicza, później w ul. Dąbrowskiego, na rondzie w ul. Jana III Sobieskiego w stronę Rynku, po obejściu Rynku wejdzie w ul. Kilińskiego, by schodami wrócić na plac kościelny pod krzyż misyjny.
    • Czwartek: o g.18:00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele
    • Sobota: o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na poświęcenie książeczek w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g.11:00. Po Mszy spotkanie dla rodziców w Domu Katolickim.
  • Grupa Misterium zaprasza na MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Tegoroczny spektakl pozwala zgłębić tajemnicę Eucharystii i jej znaczenie dla naszego chrześcijańskiego życia. Premiera 16 marca. Wejściówki można zarezerwować mailowo i telefonicznie. Szczegóły na plakacie i ulotkach – zapraszamy.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię, wspierają modlitwą i ofiarą prace, które toczą się wokół naszej świątyni i w kościółku św. Jakuba.
  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje od 26 kwietnia 10 dniową pielgrzymkę do Grecji. Szczegóły na plakatach
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu „Droga Krzyża. Wchodzę” – o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. Jest też „Źródło”.
  • Życzymy wszystkim owocnego w duchowe przeżycia tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Marię Pietrzykowską, śp. Joannę Sak, śp. Teresę Kowalską, śp. Edwarda Koperek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.