Kult Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej sięga daleko poza granice naszej parafii – od wieków przychodzą do niej ze swoimi troskami mieszkańcy wielu okolicznych miejscowości. Wśród nich są parafianie z Trzemeśni, których Matka Boża nawiedziła w kopii Cudownego Obrazu w ubiegły weekend.

Wizyta rozpoczęła się Mszą Świętą w naszym sanktuarium w piątek wieczorem, na którą parafianie z Trzemeśni przybyli licznie wraz ze swoimi duszpasterzami. Po niej na cały weekend obraz został przewieziony przez parafian z Trzemeśni do ich kościoła parafialnego p.w. św. Klemensa. W niedzielę ks. Proboszcz Zdzisław Balon głosił tam cały dzień kazania, a wieczorem Obraz został uroczyście przewieziony z powrotem do Myślenic.