Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Boże Ciało

Msze Święte w kościele będą w porządku niedzielnym, nie będzie Mszy Świętej o g.11.00, a w kościółku  św. Jakuba będą o g. 7.30 i g.14.15.

PROCESJA:

Po Mszy  Świętej o g. 9.30, sprawowanej przy ołtarzu polowym, wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ze względu na remont Rynku przejdzie ona inną trasą: ul. Królowej Jadwigi, następnie skręci w ul. Kniaziewicza, później w ul. Dąbrowskiego, na rondzie w ul. Jana III Sobieskiego w stronę Rynku, przez Rynek wejdzie w ul. ks. Piotra Skargi, by  wrócić  na plac kościelny.

Do udziału w procesji zapraszamy: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i  baldachimu, Ochotnicze Straże Pożarne oraz tych wszystkich, którzy pragną uczcić  Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Uczestnicząc z wiarą w procesji Eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Po procesji około  g.11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele.
            O g.17.15 Nieszpory o Najśw. Sakramencie i procesja wokół kościoła.

W czasie uroczystości obowiązują przepisy epidemiczne: w kościele zasłaniajmy usta i nos a na zewnątrz zachowujemy odpowiedni dystans między osobami.

Ks. Arcybiskup zwraca uwagę na:  „Prosimy, aby podczas Mszy świętej wszyscy uczestnicy zachowali obowiązujące przepisy sanitarne, tzn. mieli zakryte usta i nos oraz utrzymali bezpieczny dystans społeczny.(…). Należy pamiętać, by również w czasie procesji  przestrzegać wyżej wymienionych reguł. Dla bezpieczeństwa prosimy, aby w procesji zachować większe odstępy między poszczególnymi grupami wiernych (…)

Planując uczestnictwo w procesji, należy zwrócić uwagę na stan swojego zdrowia. W przypadku występowania objawów chorobowych, w szczególności gorączki (37,5°C), zaleca się pozostanie w domu. Przypominamy również o zachowaniu higieny rąk oraz unikaniu dotykania twarzy i oczu.”