Zachęcając do przybycia na ósmą nowennę jubileuszową, która odbędzie się w najbliższą sobotę 4 maja, pragniemy przypomnieć, jak było miesiąc temu.

DSC02318Zgodnie z formułą nowenny, rozpoczęła się ona od nowenny do Matki Bożej Myślenickiej, po której Mszę Świętą odprawili księża Rodacy – tym razem o. Aleksy Płatek OFM oraz o. Bogusław Zabłocki OFM. W tym miesiącu osobami szczególnie otoczonymi modlitwą podczas nowenny byli maturzyści oraz ci, którzy przyjęli w swoich domach kopię Obrazu w miesiącu marcu.

“To Ona kształtowała moje serce od dziecięcych lat” wspomniał słowa Św. Jana Pawła II o. Aleksy. W swoim kazaniu odniósł się do wypowiedzi Wielkich Polaków, takich jak Święty Jan Paweł Drugi, czy Prymas Stefan Wyszyński, życiorysu Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, a także nawiązał do ważnych dla Polski wydarzeń, jak Bitwa pod Grunwaldem, czy Zabory i odzyskanie niepodległości, by pokazać jak ważna dla Polaków byDSC02284ła i jest Maryja, a kto na Nią postawił nigdy się nie zawiódł. Przypominał również, że trzeba prosić Maryję, ale przede wszystkim trzeba Jej za wszystko dziękować.

Swoim wzruszającym świadectwem podzielili się bracia Piotr i Krzysztof, którzy ukazali, jaką moc ma braterska miłość i jak Pani Myślenicka pomogła w cudownym uzdrowieniu z choroby. “Może Bóg poprzez cierpienie chce, byśmy zbliżyli się do Niego” – powiedział w swoim świadectwie Krzysztof, któremu udało się odzyskać zdrowie.

Tekst: Julia Bujas

Zdjęcia: Paulina Pindela

DSC02301