• Nieszpory o g.17.30.
  • Dzisiaj we wszystkich  kościołach parafialnych można zyskać odpust  zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami oraz nawiedzając kościół.
  • Zmiana tajemnic Różańca Świętego po Mszy Świętej o g.14.00.
    • Wtorek: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
    • Środa: rocznica poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP
    • I czwartek m.: święto Przemienienia Pańskiego
    • Sobota: wspomnienie św. Dominika, kapłana
    • Środa:
      • g. 8.00 o trwałość i świętość  małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej adoracja w tej samej intencji.
      • g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: g.18.00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: g.16.00 w intencji dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej, ich rodzin i nauczycieli
    • Sobota: g.18.00  w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy nadal w przedsionkach kościoła:
    • codziennie od g. 6.30 do g. 8.30 oraz od g.17.00
    • w czwartek od g.16.00
    • w  piątek od g.15.00.
  • Msza Święta dla dzieci w I piątek o g.16.00.
  • 40 Krakowska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy, w ramach której wyrusza nasza wspólnota, rozpocznie się w środę 6 sierpnia na Wawelu. Wszystkich, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Intencje modlitewne, które chcemy polecić Panu Bogu przez pośrednictwo Matki Bożej, prosimy przesyłać na adres e-mail: pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl. Będą one codziennie  w czasie pielgrzymowania polecane Bogu. Poprzez stronę www oraz media społecznościowe dostępny będzie codziennie program duchowy i teksty konferencji.
  • Nasza parafia planuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy i do Gidel na dzień wejścia pieszej pielgrzymki 11 sierpnia – z zachowaniem przepisów sanitarnych. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt – 50 zł., płatne przy zapisie. Wyjazd o g.6. 00.
  • Zakończył się, trwający od zeszłego roku,  remont pochodzącej  z XVIII w kapliczki „Na Studzience” Została zbudowana na miejscu źródła, z którego woda uważana była za uzdrawiającą.  Przy tej kapliczce wierni gromadzili się na nabożeństwach, szczególnie w maju, przychodzili również  po wodę, wierząc w jej uzdrawiającą moc. Tutaj była  sprawowana Msza Święta 5 sierpnia we wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej. Kapliczka wymagała gruntownego remontu konserwatorskiego – kosztował on  ok. 200 tys. zł. Udało się pozyskać   prawie 100 tys. z Wojewódzkiego Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Wyrażamy wdzięczność wszystkim darczyńcom i wykonawcom, którzy pomogli doprowadzić renowację do szczęśliwego zakończenia. Fotografie, które można obejrzeć na placu kościelnym pod arkadami,  pokazują skalę remontu i ostateczny piękny efekt. Zapraszamy na Mszę Świętą i poświęcenie odrestaurowanej kapliczki we środę o g.18.00.
  • Msza święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w niedziele 9 sierpnia w kościele św. Jakuba o g.11.00.
  • Msza Święta na „Mikołaju”  będzie w niedzielę 9 sierpnia o g.14.30.
  • Planowana na wrzesień pielgrzymka parafialna do Medjugorie nie odbędzie się z powodu niemożności wjazdu do Bośni i Chercegowiny. W to miejsce, w tym samym czasie od 9 do 16 września, planujemy wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do sanktuariów Chorwacji. Szczegółowy program jest na stronie internetowej parafii. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy do przyszłej niedzieli. Wyjazd oczywiście odbędzie, jeśli pozwolą na to przepisy epidemiczne.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli ofiarę – 17.726,00  zł.,  na obóz dla niepełnosprawnych organizowany przez Parafialny Zespół Caritas „Betania” .
  • Dzisiaj  po Mszach Świętych ofiarą do puszek   można wesprzeć dziecko Klaudię Mistarz z parafii Wiśniowa, którą czeka kolejna kosztowna operacja, by mogła chodzić.
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, czy istnieją rozwody kościelne, czy nie istnieją? Czy Kościół odchodzi od nauki o nierozerwalności małżeństwa?
  • Epidemia nadal trwa, w ostatnim czasie wzrosła liczba osób zakażonych, również na naszym terenie. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów epidemicznych. W kościele zasłaniamy  usta i nos maseczką lub przyłbicą, na zewnątrz zachowujemy dystans odległości, mając na uwadze zdrowie swoje oraz innych.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia oraz  obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.