plakat

LIZBONA – AJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – SANTAREM – BRAGA – SANTIAGO DE COMPOSTELA
REJS PO RZECE DOURO W PORTO – COIMBRA – SINTRA – CABO DA ROCA – LIZBONA

Dzień 1: Polska, Portugalia
Spotkanie uczestników pielgrzymki na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii. Przylot do Lizbony. Transfer autokarem do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 2: Lizbona, Fatima
Rano po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Portugalii od stolicy kraju – Lizbony. Zobaczymy perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni – Msza Święta; Katedry, gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W godzinach popołudniowych przejedziemy do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem będziemy uczestniczyć w przepięknej Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 3: Ajustrel, Fatima
Rano śniadanie w hotelu. Po Mszy Świętej w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata, udamy się do przysiółka Ajustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień – serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Świętego Jana Pawła II. Czas wolny. Obiadokolacja. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare, Santarem
Rano śniadanie w hotelu. Po Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Czas wolny na odpoczynek. Następnie udamy się do Santarem, pięknego miasteczka, w którym miał miejsce cud eucharystyczny. Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg. Wieczorem po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różaocowej i procesji z lampionami.

Dzień 5: Braga, Santiago de Compostela
Rano śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy tam Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Rejs w Porto, Coimbra
Rano po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Następnie dotrzemy do Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknej Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg

Dzień 7: Sintra, Cabo da Roca
Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Lizbona
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Przelot z Lizbony do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 02.07 – 09.07.2015 r. Cena: 3390 PLN

CENA ZAWIERA:

 • Przelot portugalskimi liniami lotniczymi na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa;
 • Transfery klimatyzowanym autokarem na trasie całej pielgrzymki;
 • 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 –osobowe i 3-osobowe z łazienkami);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadao, 7 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (5 000 PLN), bagaż (800 PLN);
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Przedstawiony program zwiedzania;

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu; przewodnika turystycznego, słuchawek, taksy klimatycznej itd. Na wszystkie dodatkowe koszty związane z realizacją programu należy zaopatrzyd się w kwotę ok. 100 EUR – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki;
 • napoi do obiadokolacji;
 • transferu na lotnisko i z lotniska w Warszawie;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej i ubezpieczenia od chorób przewlekłych;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego;
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.

Dodatkowe informacje dostępne na ulotce – do pobrania po kliknięciu >tutaj<