• Październik to czas modlitwy różańcowej. Dziś nabożeństwo różańcowe o g. 17:30, w dni powszednie o g. 17:15. Do wspólnej modlitwy w kościele zachęcamy szczególnie dzieci dla których przygotowaliśmy małe niespodzianki po każdy różańcowym spotkaniu. Przy tej okazji bardzo prosimy dorosłych, by podczas nabożeństw różańcowych jak również niedzielnej Mszy św. o g. 11:00 miejsca w ławkach z przodu kościoła pozostawić wyłącznie dzieciom, aby mogły
    aktywniej uczestniczyć w liturgii.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania pragnie podziękować wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki żywności. Uzbieraliśmy 3589 kg żywności oraz 8604,64 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, jak również młodzieży szkolnej za pomoc w realizacji zbiórki na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin. Dzięki wielkiej otwartości serc udało się zebrać na ten cel 14 486 zł.
  • Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci uczęszczających na spotkania Oazy Dzieci Bożych oraz tych, którzy chcieliby nieco więcej dowiedzieć się na ten temat na krótkie spotkanie w następną niedzielę po Mszy św. o g. 11:00 do Salki oazowej przy ul ks. Piotra Skargi.
  • W trosce o życie nienarodzonych dzieci zagrożonych aborcją zachęcamy do poparcia ustawy zakazującej aborcji eugenicznej. Podpisy będą zbierane w przyszłą niedzielę, po Mszach świętych. Do podpisania listy poparcia będzie wymagany numer PESEL, dlatego osoby pragnące włączyć się w to dzieło prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.
  • Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są wystawione kartki, na których należy wypisać imiona zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu. Bardzo prosimy o zapisywanie imion w mianowniku. Modlitwy za zmarłych wypominanych w listopadzie codziennie o g. 17:30, a w ciągu roku
    w czwartki o g. 17:30. Dodatkowo w każdy II czwartek miesiąca o g. 18:00 sprawujemy Mszę św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym Sanktuarium.
  • Msza św. w rycie przedsoborowym zostanie odprawiona 22 października o godz.11:30 w kościele św. Jakuba na Stradomiu.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
    • Wtorek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
    • Środa – Święto św. Łukasza, Ewangelisty
    • Piątek –Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji
    • Sobota – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
    • Czwartek – 18:00 O bł. Boże dla Członków Solidarności i ich rodzin za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 33 rocznicę Jego męczeńskiej śmierci.
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Zaproszenia
    • Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na uroczystości odpustowe w niedzielę 22 października.
    • Kłamstwo jest początkiem wszystkich grzechów. Grupa Misterium zaprasza na spektakl Kłamstwo w reżyserii Marcina Kobierskiego. Wejściówki można odebrać w tygodniu w kiosku KiK-u lub zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
    • Zapraszamy małżeństwa, narzeczonych i wszystkich zainteresowanych tematyką małżeńską na konferencję, którą poprowadzi ks Marek Dziewiecki, wykładowca psychologii i pedagogiki, autor kilkudziesięciu książek, traktujących o wychowaniu, dojrzewaniu do małżeństwa i założenia rodziny oraz komunikacji interpersonalnej. Zapisy na stronie internetowej: akademiaprofamilia.net. Początek konferencji w przyszła sobotę o g. 9:00 w Domu Katolickim. Po konferencji dla małżeństw o g. 18:00 zapraszamy na koncert Marii Krawczyk Ziółkowskiej oraz zespołu Małe Ważne Sprawy.
    • Już niebawem Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), czas, w którym w sposób szczególny radujemy się, że Bóg nieustannie każdego z nas powołuje do świętości! Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Korowodzie Świętych w dniu 29 października o godz. 11:00 w naszym myślenickim sanktuarium. Dzieci zachęcamy, by przebrały się za swojego patrona z chrztu lub ulubionego świętego, dowiedziały się kim był ten święty i przygotowały proporczyk z imieniem świętego. Po Mszy św. ze śpiewem wszyscy razem wraz ze świętymi udamy się w procesji wokół kościoła. Najpiękniejsze stroje zostaną słodko nagrodzone! Zapraszamy!
  • Wszystkim życzymy miłej niedzieli.