• Witamy w naszej wspólnocie ks. Marka Dziewieckiego, wykładowcę psychologii i pedagogiki, dziękując zarazem za skierowane do nas Słowo Boże, sprawowaną Eucharystię.
  • Nabożeństwo różańcowe dziś o g. 17:30, w tygodniu o g. 17:15.
  • Dziś po Mszy św. można złożyć podpis poparcia pod ustawą zakazującą aborcji eugenicznej. Będzie to wyraz naszej troski o życie dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.
  • Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy dziś w kancelarii parafialnej po Mszach św., w tygodniu także w zakrystii. Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są wystawione kartki na których można wypisać imiona zmarłych, polecanych Bożemu Miłosierdziu. Bardzo prosimy o zapisywanie imion zmarłych w mianowniku. Modlitwy za zmarłych wypominanych w listopadzie codziennie o g. 17:30, a w ciągu roku w czwartki o g. 17:30. Dodatkowo w każdy II czwartek miesiąca o g. 18:00 sprawujemy Mszę św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym Sanktuarium.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego
    • Wtorek – Wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa
    • Sobota – Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
      • W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. kapelan Tadeusz Kęsek, któremu już dziś życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej Myślenickiej i świętego patrona oraz radości z kapłańskiej posługi pełnionej pośród nas. Msza św. w intencji ks. Solenizanta w sobotę o g. 18:00.
  • Z intencji mszalnych
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Zaproszenia
    • Zapraszamy na XX Rejonowy Przegląd Pieśni Religijnej w czasie, którego zaprezentują się grupy muzyczne z naszego regionu. Między innymi wystąpią działające przy naszej parafii Różyczki Pani Myślenickiej oraz Oaza Ruchu Światło – Życie. Początek dziś o g. 15:00 w MOKiS-e.
    • Już niebawem Uroczystość Wszystkich Świętych, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci do wzięcia udziału w Korowodzie Świętych w przyszła niedzielę o godz. 11:00. Dzieci zachęcamy, by przebrały się za swojego patrona z chrztu lub ulubionego świętego, dowiedziały się kim był ten święty i przygotowały proporczyk jego imieniem. Po Mszy św. ze śpiewem wszyscy razem wraz ze świętymi udamy się w procesji wokół kościoła.
      Najpiękniejsze stroje zostaną słodko nagrodzone! Zapraszamy!
    • Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z redaktorami Stanisławem Michalkiewiczem Ireneuszem Lisiakiem i Leszkiem Żebrowskim autorami książki Zakłamany Holokaust. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek 26 października o g. 19:00 w Sali Domu Katolickiego.
    • Ochotnicze Hufce Pracy prowadzą nabór do projektu oferującego kursy i staże zawodowe dla osób niepracujących i nieuczących się dziennie w wieku 18-24 lat. W projekcie zapewnione jest stypendium szkoleniowe i stażowe, dofinansowanie kosztów dojazdu oraz wyżywienie podczas zajęć. Chętne osoby zapraszamy od poniedziałku do piątku w g. 8:00-15:00 na ul. Średniawskiego 32.
  • Przypominamy, że zmiany czasu z letniego na zimowy dokonujemy w przyszłą niedzielę 29 października z g. 3:00 na 2:00.
  • Wszystkim życzymy miłej niedzieli.