• Dzisiaj łączymy się w modlitwie z rodzinami naszej Archidiecezji pielgrzymującymi do Matki Bożej Kalwaryjskiej.
  • Również dzisiaj obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu – módlmy się, by zawsze służyły one prawdzie i budowaniu jedności i wspólnoty narodowej.
  • Nieszpory o g.17.30.
  • W naszym dekanacie odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zawadzie.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa,
      założyciela Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi,
      które posługują w naszej parafii
    • Wtorek: Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży.
      W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o ks. Stanisławie Makowskim obchodzącym imieniny.
    • Czwartek: wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana
      i Towarzyszy
    • Piątek: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
    • Sobota: wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, zakonnicy
    • Sobota: Msza Św. wieczorna w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Pan Burmistrz naszego Miasta podpisał umowę z wykonawcą na pierwszy etap prac remontowych w ramach rewitalizacji Rynku i Starówki Myślenickiej. Obejmą one również otoczenie naszego kościoła wraz z przylegającymi do niego uliczkami ks. Piotra Skargi oraz ul. Królowej Jadwigi. Nierówny bruk z otoczaków zostanie zastąpiony płaskim granitem strzegomskim i porfirem. Fragment otoczaka pozostanie na obrzeżach ze względu na zalecenia Konserwatora zabytków. Inwestycja obejmuje także wymianę sieci wod-kan oraz budowę sieci elektrycznej i opadowej w obrębie wskazanych ulic. Prace przy tym etapie potrwają 6 miesięcy. Koszt inwestycji wynosi cztery miliony dwieście tysięcy złotych. Kolejny etap, remont płyty Rynku, realizowany będzie w 2019r. Dotacja z Funduszy Europejskich na ten cel wynosi blisko 25 milionów złotych. Najpierw planowany jest remont ul. ks. Piotra Skargi, póżniej otoczenia kościoła. Prace mają się rozpocząć w połowie tego tygodnia. Na czas trwania robót ul. ks. P. Skargi będzie zamknięta, z wyjątkiem dojścia do budynków. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Na planszach, które są pod arkadami przy salkach, jest przedstawiona wizualizacja.
  • Równocześnie z rewitalizacją obejścia kościoła, nasza parafia podejmuje remont murów okalających plac kościelny – ze względów budowlanych i zdroworozsądkowych, prace powinny toczyć się w tym samym czasie. Aktualnie trwa załatwianie pozwoleń konserwatorskich, gdyż cały obiekt wpisany jest na listę zabytków. Wkrótce podamy szczegóły.
  • Spotkania młodzieży przygotowującej się do przyjęcia w tym roku szkolnym sakramentu bierzmowania rozpoczną się w nadchodzącym tygodniu. Dla młodzieży z klas III gimnazjum, we wtorek o g.18.00 Msza Święta, po niej konferencja i zapisy do grup. Dla młodzieży z klas VIII, w czwartek o g.18.00 Msza Święta, po niej konferencja i zapisy do grup.
  • Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci uczęszczających na spotkania Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 września po Mszy Świętej o g.11.00 Rodzice będą mieli okazję poznać animatorów oraz wyrazić pisemnie zgodę na udział dziecka w spotkaniach.
  • Zapraszamy chłopców z klasy III szkoły podstawowej i starszych pragnących dołączyć do grona ministrantów na pierwsze spotkanie, wraz z rodzicami, w piątek o g.19.00 do salki przy ul. ks. Piotra Skargi.
  • Zachęcamy młodzież do udziału w Spotkaniu Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, które odbędzie się w najbliższą sobotę w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w planie Eucharystia z księdzem Arcybiskupem, warsztaty muzyczne, koncerty. Szczegółowy plan wyjazdu i informacje o zapisach można znaleźć na stronie internetowej parafii.
  • Msza Święta śpiewana w rycie trydenckim zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g.11.30 w kościółku św. Jakuba.
  • PASIEKA” zaprasza na bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 9 lat, w każdą środę od g.16.00, w Domu Katolickim I piętro. W najbliższą środę gościem specjalnym będzie Kasia Jawor, misjonarka z Peru.
  • Betania informuje, ze biuro zespołu będzie nieczynne w najbliższy wtorek. Tych, którzy nie odebrali żywności z Programu Pomocy UE zapraszamy 25 września.
  • Spotkanie z prof. Januszem Kaweckim, członkiem KRRiT w najbliższy poniedziałek o g.19.00 w sali Domu Parafialnego, przy ul. 3 Maja – zapraszają Organizatorzy.
  • Trwa walka o życie i zdrowie 18 letniego Michała Brózdy, lektora z naszego kościoła, chorego na guza mózgu. Jego kosztowne leczenie będzie można wesprzeć dzisiaj po Mszach Świętych.
  • Grupa Mirakl serdecznie dziękuje informując, że dla Michała Brózdy na spektaklu udało się zebrać 4 141 zł i 15 €. W najbliższą sobotę o g.18.00 Grupa zagra spektakl “Tylko Bóg ma prawo mnie obudzić” dla Michałka Matogi, który urodził się z ciężką wadą serca.
  • Polecamy prasę katolicką – można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o grzechu w Kościele, krytyce papieża i innych problemach współczesnego Kościoła. Ponadto: wiara w czasach smartfona – jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:
    śp. Barbara Perek, śp. Józef Dymek, śp. Zofia Łapa
    Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.