• Nabożeństwo majowe codziennie o g. 17:30.
  • Przy wyjściu z kościoła datkiem do puszek możemy wesprzeć działalność Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.
  • Ks. Jarosław zaprasza kadrę osób posługujących podczas Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy na spotkanie 16 V (wtorek) o godz. 20:00, do salki przy ul. Piotra Skargi.
  • Uroczystość I Komunii Św. w naszej parafii przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Na Mszach świętych o godz. 9:30 i 11:00 do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystąpią dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 5. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę od godz. 11:00 – 13:00.
    • Prosimy o udostępnienie kościoła na wspomnianych Mszy św. rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.
  • Serdecznie zapraszamy dzieci z klas III – V szkoły podstawowej na wakacyjny wyjazd na Mazury w dniach 22 – 29. 07 (lipiec). Będzie to okazja do odpoczynku, a także pogłębienia relacji z Panem Bogiem. Koszt wyjazdu: 500 zł. Zapisów wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł można dokonać w kancelarii parafialnej. Opiekę w czasie wyjazdu będzie sprawował ks. Mirosław wraz z grupą animatorów.
  • Z życia kulturalnego
    • W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, w kinie MUZA, odbędą się projekcje filmu Teraz i w godzinę śmierci – pięknej opowieści o sile modlitwy różańcowej. Seanse potrwają do 25.05.
    • Zapraszamy na konferencję o współczesnych zagrożeniach, dotyczących szczególnie dzieci 16 V (wtorek) o 17:00 do Domu Katolickiego. Konferencje wygłosi ks. Sławomir Kostrzewa.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 o uwolnienie i uzdrowienie
    • Sobota – 18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Wszystkim Jubilatom, Solenizantom tego tygodnia, dziś szczególnie ks. Leszkowi, przeżywającemu Srebrny Jubileusz kapłaństwa, życzymy obfitości Bożych darów, płynących od Jezusa Najwyższego Kapłana i codziennej opieki Matki Bożej – naszej Myślenickiej Pani.
  • Błagając o zbawienne owoce jubileuszu setnej rocznicy objawień fatimskich, módlmy się słowami sługi Bożego Piusa XII z 31 października 1942 roku:
    • Matko nas wszystkich i Królowo świata, poświęcamy siebie na zawsze Twemu Niepokalanemu Sercu, by Twoja miłość i opieka mogły przyśpieszyć tryumf Królestwa Bożego, a wszystkie narody, żyjąc w pokoju ze sobą i z Bogiem, mogły nazywać Cię Błogosławioną i śpiewać wraz z Tobą od krańca do krańca ziemi Magnificat uwielbienia, miłości i wdzięczności wobec Serca Jezusowego, jedynego źródła Prawdy, Życia i Pokoju“. Amen