• W liturgii Kościoła dzisiaj kończy się czas wielkanocny.
  • Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jest codziennie po Mszy Świętej o g.18:00, a w niedzielę o g.17:30.
  • Nasza parafia organizuje dzisiaj „Marsz dla Życia i Rodziny”. Jest on publiczną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Impreza ta to przede wszystkim święto rodzin. Zapraszamy więc rodziny z dziećmi, różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia oraz wszystkich którzy chcą dać świadectwo o tradycyjnej wizji małżeństwa i rodziny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Rozpoczęcie na Rynku o g.15:00. Stąd przejdziemy w towarzystwie Myślenickiej Orkiestry Reprezentacyjnej na Zarabie w okolice Banderozy, gdzie kulminacją będzie Rodzinny Piknik, podczas którego można będzie skorzystać z wielu atrakcji. Dziękujemy za patronat honorowy nad Marszem Burmistrzowi Miasta i Gminy Myślenice.
    • Poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła
      • Msze Święte: g. 6:30, g. 8:00, g. 9:00, g.16:30, g.18:00; w kościółku: g.14:15
    • Wtorek: wspomnienie św. Barnaby, apostoła
    • Środa: wspomnienie bł. męczenników Piotra Dańkowskiego, kapłana i Towarzyszy
    • Czwartek: święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
      wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
    • Piątek: wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
    • Niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy
    • Poniedziałek: g. 9:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o Boże
      błogosławieństwo w rodzinach wraz z zawierzeniem Matce Bożej Ruchu “Służba Rodzinie”. Po Mszy Świętej modlitwy do Matki Bożej.
    • Środa: g.19.30 w intencji III Kręgu Oazy Rodzin
    • Piątek: g.15:00 w intencji osób głuchych
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
    • Niedziela: g.15:30 w intencji Domowego Kościoła na zakończenie roku formacji.
  • W czwartek zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej na Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzi je ks. prof. Marek Gilski, znany krakowski teolog, mariolog i publicysta. W programie: o g.18:00 Msza Święta z kazaniem, o g.19:00 Różaniec z rozważaniami, o g.20:00 Msza Święta z kazaniem, a po niej procesja maryjna.
  • W poniedziałek o g.10:00 będzie spowiedź i nabożeństwo dla niepełnosprawnych, a w sobotę o g.10:00 I Komunia niepełnosprawnych – obejmijmy ich naszą modlitwą.
    W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy młodzież klas siódmych we wtorek na g.18:00. W programie Msza Święta, chwila wspólnej adoracji i konferencja.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna przejdzie tradycyjną trasą. Serdecznie prosimy Rodzinę Państwa Jarząbków wraz z sąsiadami, Kongregację Kupiecką Oddział Myślenice, a także Solidarność o przygotowanie ołtarzy na myślenickim Rynku. Emblematy religijne, którymi możemy ozdobić nasze domy w Boże Ciało i jego oktawę, by dać również świadectwo naszej wiary, można nabyć dzisiaj przy ołtarzu polowym.
  • Nasza parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę 14 i 15 czerwca 2019 r./piątek i sobota/: Łańcut, Markowa, Leżajsk, Przemyśl, Kalwaria Pacławska. Koszt: 240 zł. W cenie przejazd, wyżywienie, nocleg i wstępy. Zapisy do wtorku u ks. Proboszcza. Przy zapisie wpłacamy pełną kwotę. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Zostało jeszcze kilka miejsc na wyjazd rekolekcyjny dla dzieci z klas od 3 do 6 do Kołobrzegu od 28 lipca do 4 sierpnia, organizowany przez naszą parafię. Koszt – 800zł. Opiekę podczas wyjazdu będzie sprawował ks. Marcin z grupą animatorów. Zapisy u ks. Marcina. Spotkanie dla Rodziców dzieci wyjeżdżających do Kołobrzegu będzie we wtorek o g.19:00 w salce przy ul. ks. Piotra Skargi.
  • KiK oraz Oświatowa Solidarność organizują wyjazd na Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 2 lipca. Szczegóły na plakatach.
  • W sobotę 22 czerwca o g.19:30 zapraszamy na spektakl taneczny „Lilia” do Domu Parafialnego. Jest to sztuka, w której studenci, wykorzystując różne techniki tańca, ukazują życie Maryi. Bilety w cenie 15 zł można zakupić dzisiaj po każdej Mszy świętej przy ołtarzu polowym, a w tygodniu w Biurze Jubileuszu.
  • Ofiary na figurę św. Józefa – wotum wdzięczności Parafian dla Matki Bożej z racji Jubileuszu – można nadal składać w Jej kaplicy, do specjalnie przygotowanej skarbony.
  • W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas „Betania” będzie zbierał ofiarę do puszek po wszystkich Mszach Św. na tegoroczny obóz dla osób Niepełnosprawnych.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski.
  • Życzymy wszystkim mocy Bożego Ducha i obfitości Jego darów na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Bartosz. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.