• W archidiecezji krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  • Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa jest codziennie po Mszy Świętej o g.18:00, a w niedzielę o g.17:30.
  • Dzisiaj w naszym dekanacie jest odpust w parafii św. Brata Alberta na Osiedlu.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
    • Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
      • Msze Święte będą w porządku niedzielnym
      • Nie będzie Mszy Świętej o g.11.00.
      • W kościółku Msze Święte o g. 7:30 i g.14:15.
      • Po Mszy Świętej o g. 9:30, sprawowanej przy ołtarzu polowym, będzie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Przejdzie tradycyjną trasą.
      • Serdecznie prosimy Rodzinę Państwa Jarząbków wraz z sąsiadami, Kongregację Kupiecką Oddział Myślenice, a także Solidarność o przygotowanie ołtarzy na myślenickim Rynku. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu, orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne oraz tych wszystkich, którzy pragną uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uczestnicząc z wiarą w procesji Eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy więc do skorzystania z sakramentu pokuty.
      • Po procesji około g.11.45 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele.
      • Emblematy religijne, którymi możemy ozdobić nasze domy w Boże Ciało i jego oktawę, by dać również świadectwo naszej wiary, można nabyć dzisiaj przy ołtarzu polowym.
      • O g.17:15 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.
      • W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę Świętą o Najświętszym Sakramencie i procesję wokół kościoła: w tygodniu o g.18:00, a w niedzielę o g. 17:30.
    • Piątek: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
    • Środa:
      • g. 8.00 na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 2
      • g. 9.00 na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych
      • g.18.00 o uwolnienie i uzdrowienie
    • Sobota: g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Msza Święta w rycie trydenckim zostanie odprawiona w niedziele 23 czerwca w kościele św. Jakuba o g.11:30.
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie we wtorek o g.18:00.
  • Dziękujemy wszystkim uczestnikom ”Marszu dla Życia i Rodziny” za świadectwo przywiązania do chrześcijańskiej wizji rodziny i życia ludzkiego.
  • Dziękujemy Panom Arturowi Góralikowi, Piotrowi Fornalikowi i Janowi Sąda, którzy w miesiącu maju z wieży naszego kościoła grali pieśni maryjne.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i figurę Św. Józefa.
  • KiK oraz Oświatowa Solidarność organizują wyjazd na Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę 2 lipca. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Organizowany jest również wyjazd na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Ludźmierza w najbliższą sobotę.
  • Zostaje odwołany spektakl taneczny „Lilia”. Pieniądze za zakupione bilety można odebrać w zakrystii.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych Parafialny Zespół Caritas „Betania” zbiera ofiary do puszek na tegoroczny obóz dla osób Niepełnosprawnych. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
  • Polecamy prasę katolicką.
  • Niech ten eucharystyczny tydzień, który przed nami, otworzył nas jeszcze bardziej na Chrystusa obecnego pośród nas w Najświętszym Sakramencie.
    Rozpoczynającym wakacje dzieciom i młodzieży, życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Pamiętajcie o Panu Bogu, modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej.