• Dzisiejsza niedziela to święto patronalne Domowego Kościoła, który pomaga małżonkom żyjącym w sakramentalnym związku czerpać z łaski i mocy tego sakramentu.
  • Uroczyste Nieszpory na zakończenie starego roku, z kazaniem, śpiewem  Suplikacji i Te Deum o 17:00. Zapraszamy do modlitwy, by przeprosić Boga i podziękować Mu za wszelkie łaski uzyskane w mijającym czasie.
  • O 18:00  Msza Święta w intencji Parafian zmarłych w minionym roku – zapraszamy ich rodziny.
    • Poniedziałek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
      • Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju
      • Msze Święte w porządku niedzielnym.
    • Wtorek: wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
    • Środa: wspomnienie  Najświętszego Imienia Jezus
    • Sobota: UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
      • Msze Święte w porządku niedzielnym.
      • Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła.
      • W tym dniu  zapraszamy na   Orszak Trzech Króli, organizowany przez  Miasto i Gminę Myślenice, we współpracy z naszym Sanktuarium oraz Parafiami św. Brata Alberta, św. Wojciecha w Osieczanach oraz Najśw. Serca Pana Jezusa w Bysinie, pod hasłem „W jasełkach leży”. Start orszaków: z placu targowego na Dolnym Przedmieściu  o 11:15, spod kościoła na Osiedlu o 11:45 oraz od kościoła w Bysinie o 10:45.  O 12:00 spotkanie orszaków  na Rynku, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie, jasełka oraz symboliczny pokłon i złożenie  darów Dzieciątku. W trakcie trwania Orszaku na Rynku pod namiotem ”Betanii” będzie prowadzona zbiórka żywności dla potrzebujących. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o 11:00, po której przejdziemy  wspólnie do  Rynku.
    • Niedziela: Święto Chrztu Pańskiego
    • Środa: 8:00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach
    • Czwartek: 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy  „Betanii”
    • I piątek: 16:00 w intencji Dzieci klas 4, ich Rodziców i Nauczycieli
    • I sobota: 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
    • Niedziela: 12:30 W intencji Rodziny Szkaplerznej i Róży MB Szkaplerznej. Po Mszy Świętej spotkanie opłatkowe.
  • Modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Nazaret”  w środę po Mszy Świętej o 18:00.
  • W  tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie  i dodatkowo w pierwszy  piątek od 15:00.  Msza Święta dla dzieci w piątek o16:00.
  • W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy Świętej wieczornej do 20:00.
  • Młodzież zapraszamy na „Młody Piątek”: o 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20:00 Msza Święta.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • W niedzielę 7 stycznia po Mszach Świętych o 8:00, 9:30, 11:00 i 12:30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 będą kolędować dla misji.
  • Spotkanie Opłatkowe „Nazaretu” w niedzielę o 16:00 w Remizie OSP.
  • Młodzież Oazowa zaprasza na jasełka pt. „Gospoda Shalom”, według scenariusza Marcina Kobierskiego. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w mediach społecznościowych wspólnoty oazowej. Darmowe wejściówki można zarezerwować telefonicznie, mailowo lub przez formularz internetowy.
  • Myślenicka Orkiestra Polish Art Philharmonic zaprasza na Wielką Galę Noworoczną 1 stycznia o 17:00 do MOKiS-u. Bilety w kasie MOKiS-u