Poniedziałek Wielkanocny –  13.04.2020r.

1.Msze Święte są dzisiaj sprawowane jak w  niedzielę.

2. Kalendarz Liturgiczny:

Do najbliższej niedzieli trwamy w Oktawie Wielkanocy Msze Święte  będą sprawowane według dotychczasowego porządku. Jednorazowo nadal może w nich uczestniczyć, zgodnie z rozporządzeniem, do 5 osób. Wejście do kościoła możliwe jest tylko drzwiami głównymi.

Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych transmitowanych z naszego sanktuarium. W tygodniu i niedzielę transmitujemy wszystkie Msze Święte oraz  Różaniec z kaplicy Matki Bożej o g.20.30. pod adresem:

Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Boże w tygodniu od g. 8.30 do g.18.00. Komunię Świętą rozdajemy  o  pełnych godzinach od g. 9.00 do g.17.00.

Okazja do spowiedzi w Święta na Mszach Świętych,  a w tygodniu od g. 9.00 do g.11.00 i od g.15.00 do g.18.00. Spowiadamy w przedsionku kościoła od strony Rynku – wejście bezpośrednio z placu kościelnego.

Niedziela – Święto Miłosierdzia Bożego

Zapraszamy o g.15.00 na Nabożeństwo Uczczenia Obrazu Bożego Miłosierdzia i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.

Codziennie piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną odprawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

3. W piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego  nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Kancelaria parafialna aż do odwołania  będzie nieczynna. W sprawach pogrzebu i innych naglących prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym lub na pocztę parafialną. Dyżur księdza przy telefonie  w tygodniu od g. 9.00 do g.11.00.

5. Z intencji mszalnych:

Środa:            g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie /bez nabożeństwa/

Piątek:              g.18.00 w intencji aktorów Grupy Misterium i ich rodzin

Sobota:            g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej

6. Serdeczne Bóg zapłać mówimy  wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię,  w tym trudnym czasie, kiedy nie możemy uczestniczyć we Mszach Świętych w kościele, przekazują ofiary na konto parafialne, bądź do skarbony w ciągu dnia nawiedzając kościół.

7. Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania  Chrystusa.

W minionym tygodniu odeszły  do wieczności:

śp. Antonina Niepsuj, śp. Jadwiga Piwowarska

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im  wieczne spoczywanie.