• W dniu dzisiejszym o godz. 9:30 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas III trzecich ze Szkoły Podstawowej.
    • Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych bardzo serdecznie dziękujemy za dar ołtarza. Do przekazanej ofiary dołożyliśmy z parafii i została zakupiona monstrancja do adoracji Najświętszego Sakramentu, która zostanie dana do Kościółka na Stradomiu. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
    • Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15:30
    • W Białym Tygodniu, zapraszamy dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 18:00 a po niej na nabożeństwo majowe.
  • Nabożeństwo majowe dziś o godz. 17:30. W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 18:00
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • Środa – wspomnienie św. Bernarda ze Sieny, prezbitera
    • Czwartek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika
    • Piątek – wspomnienie św. Rity, zakonnicy
    • W sobotę Wigilia przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 21:00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę do kościoła a o godz. 23:00 zostanie odprawiona Msza Św.
  • Pragniemy podać wspólnocie parafialnej do wiadomości, że w sobotę, 23 V nasza parafianka Beata Bodzioch w Katedrze na Wawelu o godz. 17:30 na ręce ks. bp. Jana Szkodonia dokona uroczystej Konsekracji swojego życia. Życzymy jej obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Pani Myślenickiej oraz polecamy ją naszej modlitwie.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na organizacje Światowych Dni Młodych.
  • W niedzielę, 31 maja razem z wieloma miastami w Polsce organizujemy Marsz dla Życia i Rodziny, aby dać wyraz naszemu szacunkowi dla świętości życia. Gromadzimy się na Rynku o godz. 15:00. Marsz zakończy się na stadionie Orła. Tam trakcie pikniku rodzinnego przeprowadzimy turniej piłki nożnej drużyn 6 osobowych.
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • Poniedziałek 18 V godz. 17:00 Przy Kapliczce na Dolnym Przedmieściu – O szczęśliwe urodzaje i bł. Boże dla Dolnego Przedmieścia
    • Piątek 22 V godz. 18:00 – W intencji rodziców ministrantów, lektorów, oazowiczów i Grupy Misterium okazji zbliżającego się Dnia Matki – dla żyjących o obfitość Bożych Łask a dla zmarłych o nagrodę nieba.
    • Sobota 23 V godz. 18:00 – podziękowania i prośby do Matki Bożej a także druga intencja w podziękowaniu dla siostry Agnieszki za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii z prośbą o bł. Boże dla niej od rodziców i dzieci.
    • Niedziela 24 V godz. 11:00 – O zdrowie i bł. Boże dla Bractwa Różańcowego i ich rodzin.