Wszystkim Parafianom i Gościom składamy życzenia.

Wejdźmy w ten kolejny rok z zaufaniem do Chrystusa,

Który jest Księciem Pokoju.

Wasze serca niech wypełni pokój, który jest Jego darem,

chrześcijańska nadzieja pokona lęk o jutro,

a łaska Boga pomoże pokonać wszystkie trudności

w życiu małżeńskim, rodzinnym i społecznym.

Zdrowia duszy i ciała na wszystkie dni rozpoczynającego się Nowego 2023 Roku.

31 grudnia 2022 r.  w wieku 95 lat zmarł papież senior Benedykt XVI, w klasztorze „Mater ecclesiae” w Watykanie, gdzie mieszkał od czasu swojej abdykacji w 2013 roku. Jako bezpośredni następca papieża św. Jana Pawła II kierował Kościołem przez osiem lat. Powierzajmy Go w modlitwie Bożemu Miłosierdziu. Mszę Świętą w Jego intencji odprawimy 6 stycznia o 8:00.

• W roku 2022 w naszej Parafii:
    • ochrzczono 86 dzieci (w 2021 roku: 126)
    • sakrament małżeństwa przyjęło 34 pary (w 2021 roku: 45)
    • I Komunię Świętą przyjęło 110 dzieci (w 2021 roku: 148)
    • sakrament bierzmowania przyjęło 151 młodych osób (w 2021 roku: 112)
    • do wieczności Pan Bóg odwołał 151 osób (w 2021 roku: 165)
  • Kościół obchodzi dzisiaj Światowy Dzień Pokoju – módlmy się, by każde ludzkie serce i całą ziemię ogarnął prawdziwy Boży Pokój.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego po Mszy Świętej o 14:00.
  • Nieszpory o 17:30
    • Poniedziałek: wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
    • Wtorek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
    • Piątek: UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
      • Msze Święte w porządku niedzielnym.
      • Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła.
      • Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca.
      • W tym dniu  zapraszamy na Orszak Trzech Króli, organizowany przez Miasto i Gminę Myślenice we współpracy z naszym Sanktuarium oraz parafiami św. Brata Alberta na Osiedlu i św. Wojciecha w Osieczanach oraz Najśw. Serca Pana Jezusa w Bysinie.
        • Start orszaków:
          • o 11:00 od kościoła w Bysinie
          • o 11:30 z placu targowego na Dolnym Przedmieściu i spod kościoła na Osiedlu
          • o 12:00 spotkanie orszaków na Rynku, gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie, jasełka w wykonaniu Grupy Misterium i naszej Scholi, oraz symboliczny pokłon i złożenie darów Dzieciątku. W trakcie trwania Orszaku na Rynku pod namiotem ”Betanii” będzie prowadzona zbiórka żywności dla potrzebujących. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą o 11:00, po której przejdziemy  wspólnie do  Rynku.
        • Z racji uroczystości nie obowiązuje  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Niedziela: Święto Chrztu Pańskiego
    • Środa: 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosł. Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji
    • Czwartek: 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy  „Betanii”
    • Piątek: 11:00 w intencji Dzieci klas 4, ich Rodziców i Nauczycieli
    • Sobota: 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani  Myślenickiej
  • W I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy Świętej wieczornej do 20:00.
  • Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w I piątek w czasie Mszy Świętych.
  • Od przyszłej niedzieli Msze Święte w kościółku św. Jakuba będą odprawiane tak jak przed remontem posadzki.
  • Zapraszamy na “Opowieść Wigilijną” w wykonaniu młodzieży oazowej i Grupy Misterium 6, 7 i 8 stycznia. Rezerwacja darmowych biletów przez formularz, telefonicznie lub mailowo.
  • „Pokój nieśmy ludziom wszem…” to premierowy koncert kolędowy z udziałem gwiazd polskiej sceny i estrady, na który składają się najpiękniejsze polskie kolędy, a także  wzruszające pastorałki. Odbędzie się on w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu 5 stycznia o 18:00. Wstęp wolny.
  • Składka w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej Parafii.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Jan Wrona, śp. Leszek Wawok, śp. Mieczysław Stach. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.