Drodzy Parafianie i Goście!

Jezus Chrystus, Nasz Pan Zmartwychwstał!
Tajemnica Pańskiego Grobu została odsłonięta. Świat pogrążony w smutku na nowo odzyskał nadzieję.
W tym jakże radosnym dniu Zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią,
pragniemy życzyć:
nadziei, która pomoże jak Piotrowi z pośpiechem przybiec do grobu,
odwagi, która tak jak owemu uczniowi pozwoli do niego wejść,
subtelności, jaką miała Maria pozwalającej rozpoznać Jego głos
oraz zawstydzenia, które tak jak niewiernemu Tomaszowi pomoże wyznać:
Pan mój i Bóg mój.
Radosnych, rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
pełnych życzliwości i wzajemnej dobroci!

Życzenia Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Umiłowani Archidiecezjanie!

W roku obchodów Millennium Chrztu Polski arcybiskup metropolita krakowski Karol Wojtyła napisał poemat Wigilia wielkanocna 1966, w którym zawarł m.in. następujące słowa: „Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie, najbardziej jesteśmy Kościołem – jest to noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją: ta walka wciąż się nakłada na wszystkie walki dziejów, napełnia je wszystkie w głąb”.
Ta noc walki rozpaczy z nadzieją zakończyła się radością Poranka wielkanocnego, gdyż właśnie wtedy Zmartwychwstały Chrystus zwyciężył grzech, śmierć i szatana.
W stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości w świetle tego Chrystusowego zwycięstwa patrzymy z wielką wdzięcznością na walki wielu pokoleń naszych ojców o wolną i sprawiedliwą Polskę. W świetle radości Poranka wielkanocnego zechciejmy, Moi Drodzy, spojrzeć także na nasze współczesne zmagania o prawe sumienia, o obecność Ewangelii w naszym życiu osobistym i społecznym, o wzajemne pojednanie w duchu prawdy i wzajemnej miłości.
Na takie właśnie przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim Wam, Drodzy Archidiecezjanie, z serca błogosławię.

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Krakowski

• Zapraszamy na uroczyste Nieszpory wielkanocne kończące Święte Triduum Paschalne dziś o godz. 17:30.
  • Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy świętych niedzielny. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
  • Z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem
    wracajmy do naszych domów.