Ogłoszenia – Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa (27.12.2020)

• Dzisiejsza niedziela to święto patronalne Domowego Kościoła, który pomaga małżonkom żyjącym w sakramentalnym związku czerpać z łaski i mocy tego sakramentu.
  • Nieszpory o g.17.30.
  • Dzisiaj pamiętajmy w modlitwie o ks. prałacie Janie Nowaku z racji Jego imienin.
    • W tym tygodniu przeżywamy oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
    • Poniedziałek: święto Świętych Młodzianków, męczenników
    • Czwartek: wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
      • O g.17.00 uroczyste Nieszpory z kazaniem, śpiewem  Suplikacji i Te Deum. Zapraszamy do  modlitwy, by przeprosić Boga i podziękować Mu za wszelkie łaski uzyskane w kończącym się roku. Po Nieszporach Msza Święta w intencji Parafian zmarłych w mijającym roku – zapraszamy ich rodziny.
    • I Piątek miesiąca: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
      • Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju
      • Msze Święte w porządku niedzielnym.
      • W ramach Młodego Piątku, który w tym tygodniu wypada w Nowy Rok, zapraszamy o g.19.00 na konferencję ks. Tomasza i adorację Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia nowego roku, oraz Mszę Świętą o g.20.00.
    • I sobota miesiąca: wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6.30 do g.8.30 oraz od g.17.00, a w Nowy Rok na  Mszach Świętych.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00.
    • Piątek:
      • g. 8.00 o trwałość, świętość i jedność małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji.
      • g.11.00 w intencji dzieci z klas 4, ich rodziców i nauczycieli
    • Sobota:
      • g. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Modlitwy w tej intencji po Mszy Świętej.
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • W tym  roku, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego,  nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Poczynając od jutra zapraszamy Parafian z poszczególnych rejonów na Mszę Świętą w Waszej intencji o g.17.00. Przynieście wodę, którą poświęcimy dla pokropienia mieszkania i otrzymacie folder z modlitwą o błogosławieństwo dla rodziny. Po powrocie do domu spotkajcie się na wspólnej rodzinnej modlitwie. Grafik kolędowych spotkań rodzin w naszej świątyni można zabrać  ze stolików w przedsionkach kościoła. Jest również dostępny na stronie internetowej parafii. Mieszkańców ul. Kraszewskiego zapraszamy na Mszę świętą w ramach tych spotkań  8 stycznia.
  • Na ten szczególny tydzień, pożegnania starego i powitania nowego roku,  życzymy, byście znaleźli czas na głębszą refleksję i z nową nadzieją wkroczyli w kolejny rok.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii śp. Maria Otmar, śp. Andrzej Horabik. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im  wieczne spoczywanie.