• Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte są tak, jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy Świętej o 18:00. Na Mszy Świętej o 11:00 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus przyniesionych przez dzieci.
  • Zachowajmy piękne zwyczaje związane z Wieczerzą Wigilijną:
    • na stole połóżmy poświęcone sianko i zapalmy świecę „Caritas” od Betlejemskiego Światła Pokoju, które przynieśli do naszej świątyni harcerze.
    • puste miejsce przy stole niech otworzy nasze serca na innych
    • rozpocznijmy Wieczerzę wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii i przełamaniem się opłatkiem
    • śpiewem kolęd powitajmy Nowonarodzonego
    • w duchu łączności z Kościołem weźmy udział w Pasterce o 24:00
  • Oaza zaprasza na wspólne kolędowanie pół godziny przed Pasterką.
  • Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
  • Kalendarz liturgiczny:
    • PONIEDZIAŁEK: UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
      • Mszę Świętą o 11:00 odprawi w naszej świątyni ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski – zapraszamy
    • Wtorek: Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
      • Na Mszy Świętej o 9:30 pobłogosławienie owsa.
    • Msze Święte w Święta będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę.
  • W środę 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą w tradycyjnej formie. Jej celem jest spotkanie się kapłana z każdą rodziną i wspólna modlitwa o błogosławieństwo Boże. Zadbajcie o religijny charakter tego spotkania. Postarajcie się w miarę możliwości być w domu. Jeśli termin wizyty jest niedogodny, to można z księdzem ustalić inny. Na stole przy zapalonej świecy postawcie krzyż i naczyńko z wodą święconą, którą w te dni można zabrać z kościoła. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty do religii. Program kolędy do 2 stycznia wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Już dzisiaj dziękujemy za zapewnienie transportu dla kapłanów w czasie kolędy.
  • Świąteczny „Gość Niedzielny” w cenie 15 zł. dostępny w przedsionku kościoła, a w nim audiobook , który przynosi odpowiedź na pytania: dlaczego świętujemy Boże Narodzenie 25 grudnia, jakie są korzenie tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych.
  • Na nadchodzące Święta niech Bóg błogosławi nam Wszystkim, abyśmy je przeżyli w zgodzie, jedności i miłości. A ludzi samotnych obdarzy miejscem przy wigilijnym stole, aby i oni spotkali się z życzliwością i otwarciem.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Eugenia Masełko, śp. Edwin Kaczor, śp. Rozalia Wątorek, śp. Helena Pałka. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.