• Dziś Mszą św. o g. 11:00 swoje rekolekcje rozpoczną dzieci ze Szkół Podstawowych oraz młodzież gimnazjalna. Poprowadzi je ks. wikariusz Krzysztof Rusnak. Nauki rekolekcyjne odbywać się będę wg planu dostarczonego do naszych myślenickich szkół i przedszkoli, którym już dziś pragniemy podziękować za pomoc w ich organizacji.
  • Kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania z klas III Gimnazjum zapraszamy w czwartek na Msze św. na g. 18:00, a następnie na spotkanie.
  • Zapraszamy rodziców i dzieci z klas III Szkoły Podstawowej na Msze św. na g. 11:00 w przyszłą niedzielę, a po Niej na spotkanie w Domu Katolickim.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania zaprasza do udziału w przedświątecznej zbiórce żywności dla osób potrzebujących. Wolontariusze będą zbierać żywność w sklepach na terenie Myślenic w dniach 9-10 marca [piątek-sobota].
  • Zespół Caritas przyjmuje także zapisy na Paczki Świąteczne wydawane w Wielką Sobotę. Zgłoszenia można dokonać we wtorki od g. 15:00 do 17:00 w budynku Betanii
  • Studium Apostolstwa Świeckich zaprasza na kolejne spotkanie pt. Noc ciemna w życiu mistyków. Rozpocznie się ono Mszą św. w najbliższą sobotę o g. 9:30.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Codziennie Godzina Miłosierdzia o g. 15:00 połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej.
    • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 16:15, dorosłych o g. 17:15, młodzieży o g. 19:00.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o g. 17:00.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 O trwałość, jedność i świętość małżeństw i błogosławieństwo Boże w rodzinach. Adoracja w tej intencji od g. 17:00.
    • Czwartek – 18:00 Za zmarłych wypominanych w naszym Sanktuarium
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
    • Niedziela – 12:30 Za Zmarłych z Bractwa Różańcowego
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Grupa Misterium zaprasza w marcu na Misterium Męki Pańskiej. Wejściówki można zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie parafii. Warto się pośpieszyć, ponieważ zostało już mniej niż 10% biletów.
    • Zapraszamy do udziału w Charytatywnym Memoriale im. Stacha Cichonia. Jest to szereg sportowych wydarzeń i pokazów, podczas których będą zbierane pieniądze na leczenie Mateusza Chrobaka oraz rehabilitację Laury Kurowskiej. (Mateusz od urodzenia zmaga się ze złożoną wadą serca, a Laura walczy, by mogła samodzielnie stanąć na nogach.) Finał Memoriału dziś o g. 14:00 na Hali Widowiskowo – Sportowej na Zarabiu.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim Parafianom za troskę o piękno naszych świątyń, złożone ofiary na tacę, w kopertach, jak również wpłaty na konto parafialne w minionym miesiącu. Serdeczne Bóg zapłać.
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, w sposób szczególny dzieciom i młodzieży na czas rozpoczynających się rekolekcji życzymy wielu łask Bożych.