• Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
  • Zapraszamy na Roraty, które są odprawiane:
    • dla dzieci, młodzieży o g.18.00, w soboty o g. 8.00,
    • dla dorosłych rano o g. 6.15
    • Godzinki o Matce Bożej o g. 5.45.
    • Plansze roratnie z wklejonymi obrazkami dzieci przynoszą w piątek na Roraty, a w sobotę po Mszy Świętej o g. 8.00 otrzymają pamiątkowe upominki.
    • Dzisiaj rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
    • W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
    • Piątek: wspomnienie św. Piotra Kanizjusza , kapłana i doktora Kościoła
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
    • Niedziela: o g. 8.00 w intencji Członków i Sympatyków OSP – Myślenice Dolne
      Przedmieście oraz za zmarłych Członków i Sympatyków OSP.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” wraz z Kongregacją Kupiecką Oddział Myślenice zaprasza na Wigilię dla osób samotnych i ubogich dzisiaj o g.15.30 w budynku Strażnicy OSP Śródmieście.
  • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca przez pojednanie się z ludźmi i Bogiem w sakramencie pokuty.
    • Spowiedź przedświąteczna będzie w sobotę 22 grudnia od g. 6.00 do g.12.00 i po południu od g.14.00 do g.18.00. Przerwy w spowiedzi: od g. 9.30 do g.10.00 i od g.16.00 do g.16.30.
    • W tygodniu spowiadamy codziennie od g. 6.00 – g. 8.30 oraz od g.16.00 do g.18.30.
    • W piątek spowiedź parafialna na Osiedlu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
    • Chorych pozostających w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną przed Świętami w poniedziałek 17 grudnia od g. 9.00. Zgłaszamy ich w zakrystii dzisiaj.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 17 grudnia. O g.18.00 Msza Święta roratnia, po niej konferencja.
  • Premiera Jasełek pt. „Muzyka Bożego Narodzenia” w reżyserii Marcina Kobierskiego i Młodzieży Oazowej odbędzie się 22 grudnia, a kolejne będą w Nowym Roku. Wejściówki na premierę można odbierać dzisiaj po Mszach Świętych w zakrystii, a na pozostałe spektakle od przyszłego tygodnia.
  • Przed nami kolejny etap pielgrzymki młodego Kościoła, która tym razem zatrzymuje się w Panamie. Z naszej Archidiecezji ponad 600 osób weźmie bezpośrednio udział w tym wydarzeniu. Wielu z nas nie może tam pojechać, ale może przeżyć „Panamę w Krakowie”, czyli 24-godzinne czuwanie w Sanktuarium św. Jana Pawła II , które odbędzie się w dniach 26 – 27 stycznia 2019. Rejestracja na to wydarzenie i szczegółowe informacje na stronie mlodzi.diecezja.pl
  • Świece Caritas z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” są do nabycia dziś na placu kościelnym pod namiotem, a w tygodniu w sklepie KIK-u. 6 zł. z każdej małej świecy a 12 zł. z dużej odprowadzamy do Caritas diecezji, reszta ofiary pozostaje na pomoc dzieciom w Parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  • Tam też dostępny jest „Modlitewnik – u stóp Matki Bożej Myślenickiej”, jako pomoc dla rodzin przyjmujących Jej Wizerunek w domach oraz kalendarz na przyszły rok, z wieloma archiwalnymi zdjęciami z koronacji Cudownego Obrazu. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na remont murów wokół naszej świątyni.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania pragnie z serca podziękować wszystkim Ofiarodawcom, Wolontariuszom, ludziom dobrej woli za pomoc w przeprowadzeniu przedświątecznej zbiórki żywności. Uzbieraliśmy 4493,43 kg żywności oraz 10.098,26 zł.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek: płyta CD z najpiękniejszymi kolędami; smutny raport opracowany w Watykanie – na świecie zamordowano w tym roku 35 księży. Jest też „Źródło”
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania ostatniego tygodnia Adwentu. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej parafii: śp. Maria Jarzębak, śp. Anna Danek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.