• Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
  • Zapraszamy na Roraty, które są odprawiane:
    • dla dzieci o g.18.00, w soboty o g. 8.00,
    • dla młodzieży i dorosłych rano o g. 6.15; Godzinki o Matce Bożej o g. 5.45.
    • W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
    • Poniedziałek: rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus
    • Sobota: wspomnienie św. Piotra Kanizjusza , kapłana i doktora Kościoła
    • Środa: g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
    • Niedziela: g. 8.00 w intencji Członków i Sympatyków OSP – Myślenice, Dolne
      Przedmieście oraz za zmarłych Członków i Sympatyków OSP.
  • Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przygotujmy nasze serca przez pojednanie się z ludźmi i Bogiem w sakramencie pokuty. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie w poniedziałek 23 grudnia. Codziennie spowiadamy od g. 6.00 – g. 8.30 oraz od g.17.00 do g.18.30
    W tym tygodniu będziemy spowiadać także w poszczególnych parafiach naszego dekanatu – rozkład tych spowiedzi jest na plakacie w gablotkach. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” wraz z Kongregacją Kupiecką Oddział Myślenice zaprasza na Wigilię dla osób samotnych i ubogich dzisiaj o g.15.00 w budynku Strażnicy OSP Śródmieście.
  • Chorych pozostających w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną przed Świętami we środę 18 grudnia od g. 9.00. Zgłaszamy ich w zakrystii lub w kancelarii.
  • Młodzież z Oazy zaprasza na Jasełka pt. „Czwarty mędrzec” w reżyserii animatorów i Pana Marcina Kobierskiego. Będzie można je zobaczyć w Domu Katolickim podczas premiery w najbliższą sobotę o g.19.15 oraz w niedzielę o g.12.15 i g.15.15. Wejściówki do odebrania dziś w zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u. Na styczniowe spektakle Jasełek zaprosimy już po Nowym Roku. Jest także możliwość internetowej rezerwacji miejsc – szczegóły na plakatach i stronie parafii. Zapraszamy całe rodziny
  • Świece Caritas z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” są do nabycia dziś i w tygodniu po wieczornych Roratach na placu kościelnym w małym sklepiku oraz codziennie w sklepie KIK-u. 6 zł. z każdej małej świecy a 12 zł. z dużej odprowadzamy do Caritas diecezji, reszta ofiary pozostaje na pomoc dzieciom w Parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  • Tam też dostępny jest nasz parafialny kalendarz na przyszły rok z wieloma zdjęciami z Jubileuszu Koronacji Cudownego Obrazu i z życia Parafii oraz pamiątki religijne . Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na sfinansowanie remontu murów wokół naszej świątyni.
  • Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w czasie minionej niedzieli i na konto parafii na cele inwestycyjne. Złożyliście 29.100,00 zł. Pozostało nam zatem do wypłacenia remontu murów okalających plac kościelny ponad 192.000,00 zł.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania z serca dziękuje wszystkim Ofiarodawcom, Wolontariuszom, ludziom dobrej woli za pomoc w przeprowadzeniu przedświątecznej zbiórki żywności. Uzbieraliśmy 5,5 tony żywności oraz 10.231,00 zł. Z zebranych darów przygotowujemy paczki świąteczne dla 286 osób, które będziemy wydawać w najbliższy wtorek od g.15.00. Pozostałą żywność rozdamy potrzebującym w styczniu i lutym.
  • Nasza parafia organizuje w przyszłym roku jeszcze jedną pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29 maja do 4 czerwca. Parafia organizuje również 8 dniową pielgrzymkę do Mediugorie i na Chorwację od 9 do 16 września. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotkach. Zapisy u ks. Proboszcza.
  • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice zaprasza dzisiaj na Kiermasz Bożonarodzeniowy na placu kościelnym. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie działalności na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak rodziło się powołanie kapłańskie papieża Franciszka i jak kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich . Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania drugiej części Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Tomasz Bergel, śp. Maria Święch, śp. Mieczysław Wargowski, śp. Maria Hołuj. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.