• Relikwie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana, które przyjęliśmy dzisiaj w naszej świątyni, będą od jutra wystawione na ołtarzu w Kaplicy Matki Bożej.
  • Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
  • Zapraszamy na Roraty, które są odprawiane:
    • dla dzieci o g.18.00, w soboty o g. 8.00,
    • dla młodzieży i dorosłych rano o g. 6.15; Godzinki o Matce Bożej o g. 5.45.
      Roraty z naszego kościoła rano i wieczorem są transmitowane.
    • W trzecim tygodniu Adwentu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
    • Czwartek: rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus
    • Środa:
      • g.18.00 w intencjach zbiorowych
      • g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota:
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
      • g.19.30 Msza Święta Wspólnoty „Nazaret”
    • Niedziela: g. 8.00 w intencji Członków i Sympatyków OSP – Myślenice, Dolne Przedmieście, oraz za zmarłych Członków i Sympatyków OSP.
  • W piątek Oaza i kręgi rodzin naszej parafii łączą się z całym Ruchem Światło-Życie naszej archidiecezji w modlitwie „Godzina dla Pana”. Od g.19.00 do g.20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o g.20.00 Msza Święta w intencji obecnych i byłych Oazowiczów oraz rodzin należących do Domowego Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
  • Nie będzie w tym roku jednodniowej spowiedzi przed Świętami. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w tym tygodniu. Spowiadamy codziennie od g.6.15 do g. 8.30 oraz od g. 17.00 do 18.30, dodatkowo w sobotę do g.10.00 i od 16.00 do 18.30, a w niedzielę na Mszach Świętych. Nie odkładajmy tego ważnego spotkania z Bogiem na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem. Przygotujmy zawczasu nasze serca przez pojednanie się z ludźmi i Bogiem.
  • Chorych w domach odwiedzamy z posługą sakramentalną indywidualnie w tym tygodniu – wizytę umawiamy z poszczególnymi księżmi.
  • Aby umożliwić Wam uczestnictwo we Mszach Świętych w Boże Narodzenie, św. Szczepana i Niedzielę Świętej Rodziny będą dodatkowe Msze Święte w naszym kościele o g.16.00 i g.17.00 a w kościółku św. Jakuba o g.15.30.
  • W tym roku, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, nie będzie wizyty duszpasterskiej, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny przez kapłana w miejscu jej zamieszkania. Po Świętach Bożego Narodzenia będziemy Was natomiast zapraszać, poszczególnymi rejonami naszej Parafii na Mszę Świętą w Waszej intencji o g.17.00. Poświęcimy wtedy wodę przyniesioną przez Was dla pokropienia mieszkania i otrzymacie folder z modlitwą o błogosławieństwo dla rodziny. Jeśli natomiast ktoś chciałby poświęcić nowy dom lub mieszkanie wtedy zaprasza kapłana indywidualnie z zachowaniem norm sanitarnych.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” dostępne są świece na stół wigilijny, które można nabyć dzisiaj w sklepiku na placu kościelnym po Mszach Świętych, a w tygodniu po Roratach rano i wieczorem i w sklepie z artykułami religijnymi przy ul. Ks. P. Skargi. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  • Można również nabyć książkę o bł. Władysławie Bukowińskim, kapłanie i inne pamiątki związane z naszym Sanktuarium.
  • Wigilia dla samotnych i ubogich w tym roku ze względów epidemiologicznych będzie w innej formie. Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz.15.00 przed Dom Katolicki, przy ulicy 3 Maja 1 A. Po krótkim spotkaniu każdy otrzyma paczkę żywnościową przygotowaną przez Parafialny Zespół Caritas „Betania” wraz z Kongregacją Kupiecką Oddział Myślenice.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania z serca dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, Wolontariuszom, ludziom dobrej woli za pomoc w przeprowadzeniu przedświątecznej zbiórki żywności. Uzbieraliśmy 1120 kg. żywności oraz 1737,00 zł. W kościele można jeszcze składać żywność do koszy przy bocznych ołtarzach. Słowa wdzięczności kierujemy do dzieci, rodziców oraz Dyrekcji Przedszkola “Chatka Puchatka” za ofiarowane stroiki świąteczne.”
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” trzecia część cyklu adwentowego „Objawiło się życie” oraz artykuł o sekretach autoportretu Matki Bożej z Guadalupe, wobec których nauka jest bezradna.
  • „PAN jest blisko” – Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania drugiej części Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Teresa Mężyk, śp. Jan Żądło, śp. Barbara Pitala, śp. Maria Żądło, śp. Józef Strzelec. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.