• Dziś inaugurujemy 74 Tydzień Miłosierdzia. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. Zapraszamy również na g. 15:00 na Godzinę miłosierdzia do kościoła, a tych, którzy nie będą mogli w niej uczestniczyć w kościele zachęcamy do pobożnego jej odmówienia w gronie rodzinnym.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania przeprowadzi zbiórkę środków przeznaczonych na tegoroczny wyjazd osób niepełnosprawnych w przyszłą niedzielę. Dziękujemy za ofiary oraz każde wsparcie udzielane Zespołowi w ciągu całego roku.
  • Zespół Betania prosi także, by osoby, które w marcu nie odebrały żywności z programu Unii Europejskiej uczyniły to we wtorek 10 kwietnia w godzinach pracy Betanii. Po tym terminie żywność zostanie przekazana innym potrzebującym osobom.
  • Rodziców i dzieci z klas III SP zapraszamy na Msze św. w przyszłą niedzielę na g. 11:00, a po niej na spotkanie do Domu Katolickiego.
  • Zachęcamy dzieci z klas III, IV i V Szkoły podstawowej do udziału w parafialnym wyjeździe wakacyjnym nad polskie morze w dniach od 29 lipca do 5 sierpnia do miejscowości Sianożęty k. Kołobrzegu. Będzie to wspaniała okazja do odpoczynku, a także pogłębienia relacji z Panem Bogiem. Koszt wyjazdu: 800 zł. Zapisów wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 400 zł można dokonać w kancelarii parafialnej.
  • Z życia Kościoła
    • Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
      • W tym dniu zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, która jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu dziesiątki różańca oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Przyrzeczenia znajdują się obok kaplicy Matki Bożej. Ich uroczystej proklamacji dokonamy jutro na Mszy św. o g. 18:00.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 W intencji naszej Ojczyzny, Polaków w III dniu Nowenny przed Jubileuszem 100–lecia odzyskania Niepodległości.
    • Czwartek – 18:00 Za zmarłych wypominanych w naszym Sanktuarium
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Z życia kulturalnego
    • Kłamstwo jest początkiem wszystkich grzechów. Grupa Misterium zaprasza 13 i 14 kwietnia na wznowienie spektaklu Kłamstwo w reżyserii Marcina Kobierskiego. Ostatnie wejściówki można odebrać w tygodniu w kiosku KIK-u lub zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
  • Z życia miasta
    • Starosta Myślenicki oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach zapraszają do udziału w V Myślenickich Targach Pracy, które odbędą się w czwartek 12 kwietnia w g. 9:00 – 13:00 w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczna – Ekonomicznych im. Mikołaja Reja przy ul. Żeromskiego 17. W czasie Targów prezentowane będą wolne miejsca zatrudnienia oraz możliwość aktywizacji na terenie Powiatu Myślenickiego. Udział w targach jest bezpłatny.
  • Parafianom i Gościom, a szczególnie Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych od Miłosiernego Pana!