• Dzisiaj będziemy gościć w naszej Parafii ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przy udziale wszystkich wspólnot działających w parafii, odprawi Mszę Świętą o g.18.00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej pobłogosławi medaliki i udzieli specjalnego papieskiego błogosławieństwa związanego z Jubileuszowym Odpustem Zupełnym. Mogą go zyskać uczestniczący w tej uroczystości, będący w stanie łaski uświęcającej i wolni od przywiązania do grzechu. Zapraszamy wszystkich.
  • Dzisiaj również obchodzimy XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  • Zapraszamy na Roraty, które są odprawiane:
    • dla dzieci, młodzieży o g.18.00, w soboty o g. 8.00,
    • dla dorosłych rano o g. 6.15
    • Godzinki o Matce Bożej o g. 5.45.
    • Środa: wspomnienie NMP z Guadalupe
    • Czwartek: wspomnienie św. Łucji. dziewicy i męczennicy
    • Piątek: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i dra Kościoła
    • Czwartek:
      • o g.18.00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele.
      • o g.18.00 w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Stanu Wojennego w 37 rocznicę tych tragicznych wydarzeń w historii naszego narodu – od Solidarności
    • Piątek: o g.18.00 w intencji Aktorów Grupy „Misterium” oraz ich Rodzin
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Akatyst – piękny, starożytny hymn ku czci Bogarodzicy, pochodzący z tradycji Kościoła Wschodniego, wykona młodzież z naszej Oazy w sobotę 15 grudnia po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy – zabierzcie ze sobą świece.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 10 grudnia. O g.18.00 Msza Święta roratnia, po niej konferencja.
  • Spotkanie Rady Parafialnej będzie we czwartek o g.19.00 na plebanii – zapraszamy.
  • Premiera Jasełek pt. „Muzyka Bożego Narodzenia” w reżyserii Marcina Kobierskiego i Młodzieży Oazowej odbędzie się 22 grudnia, a kolejne będą po Nowym Roku – informacja o terminach będzie na plakatach oraz stronie internetowej Parafii. Wejściówki można odbierać za tydzień po Mszach Świętych w zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIKu.
  • Świece Caritas z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” są do nabycia dziś na placu kościelnym pod namiotem, a w tygodniu w sklepie KIK-u. 6 zł. z każdej małej świecy a 12 zł. z dużej odprowadzamy do Caritas diecezji, reszta ofiary pozostaje na pomoc dzieciom w Parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Tam też dostępny jest „Modlitewnik – u stóp Matki Bożej Myślenickiej”, jako pomoc dla rodzin przyjmujących Jej Wizerunek w domach; oraz kalendarz na przyszły rok, z wieloma archiwalnymi zdjęciami z koronacji Cudownego Obrazu. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na remont murów wokół naszej świątyni.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Teatr przy Drodze” dziękuje za radość wspólnego przeżywania poezji ks. Jana Twardowskiego i ofiarność. Na rzecz Parafialnego Ośrodka Caritas Betania przekazano 900 zł.
  • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice zaprasza dzisiaj na Kiermasz Bożonarodzeniowy na placu kościelnym. Dochód przeznaczony będzie na rehabilitację, wypoczynek dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy czym jest Niepokalane Poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat w Kościele Katolickim. Ponadto niezwykła historia dwóch niewidomych kobiet z Indii. Jest też „Źródło”.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Kacper Sałach, śp. Stanisław Ulman, śp. Jerzy Gomulak, śp. Wacław Miśko. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.