• Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Ma on na celu odnowę wspólnoty Kościoła, tak, by służyła zbawieniu ludzi i mobilizowała wiernych do świadomego uczestnictwa w życiu i misji Kościoła.
  • Dziś także początek Adwentu, który ma nas przygotować do dobrego przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego i uświadomić, że Pan powróci przy końcu czasów.
  • Zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane:
    • dla dzieci o 18:00, w soboty o 8:00,
    • dla młodzieży i dorosłych rano o 6:15.
    • Na tegorocznych Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech. Dzieci prosimy o przygotowywanie lampionów.
  • Zmiana tajemnic Różańca po Mszy Świętej o 14:00, a Nieszpory Adwentowe o 17:30
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
    • Czwartek: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    • Środa: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
    • Piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
      • Msze Święte: 6:15, 8:00, 9:00, 16:30, 18:00
      • w kościółku św. Jakuba o 14:15
      • W objawieniu prywatnym w Montichiari we Włoszech pielęgniarce Pierinie Gili 8 grudnia 1947 r. Maryja przekazała następujące słowa:
        • „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.(…). Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. W takim duchu przeżyjmy ten czas w piątek między 12:00 a 13.00.
        • Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
      • Sobota: wspomnienie św. Juana Diego
    • Środa: 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach
    • Czwartek: 18:00 o Boże błogosł. dla Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • Piątek:
      • 9:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach
      • 18:00 w intencji Członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice i ich Rodzin oraz Zmarłych Członków Kongregacji
    • Sobota:
      • 10:00 Msza Święte dla Róży Różańcowej i Rodziny Szkaplerznej, pół godziny wcześniej Różaniec
      • 11:00 Msza Święta dla Osób niepełnosprawnych, spowiedź od 10:30
  • Uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę „Nazaret” w środę, po Mszy Świętej wieczornej – zapraszamy.
  • Młodzież klas ósmych wraz z rodzicami, w ramach przygotowania do Bierzmowania, zapraszamy na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, do kościółka św. Jakuba w czwartek o 18:30.
  • W ramach akcji “Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzamy świece na stół wigilijny, przygotowane przez Caritas, dziś po każdej Mszy Świętej w kiosku na placu kościelnym. Można też zakupić kalendarz z naszego Sanktuarium oraz cegiełki na polichromię.
  • Betania” przeprowadzi świąteczna zbiórkę żywności w sklepach na terenie Myślenic 8 i 9 grudnia / piątek i sobota/. Dziękujemy za każdy dar serca.
  • Składka w przyszłą niedzielę, przeznaczona na odtworzenie polichromii w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na ten cel.
  • W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl adwentowy „Projekt: odbuduj się” ze św. Franciszkiem, przeczytamy też o podzielonym Kościele w Niemczech. Redakcja „Gościa Niedzielnego” przygotowała nowy dwumiesięcznik, bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła”. W pierwszym numerze przeczytamy między innymi o dowodach na istnienie Jezusa, o apokryfach, o inkwizycji. Dostępny w sklepiku przy wigilijnych świecach w cenie 12 zł.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania Adwentu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysław Kurowski, śp. Rafał Krzysztofek, śp. Bronisław Halek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.