• Nieszpory o 17:30.
    • Wtorek:
      • święto świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy,
      • wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych
        • Jego  ołtarz znajduje się w naszym kościele w kaplicy Matki Bożej. Na Mszę Świętą o 18:00, zapraszamy wszystkich zakochanych i tych, którzy chcą się pomodlić o piękną miłość, dobrego męża i dobrą żonę. Uczcimy również relikwie Świętego. Przypominamy, że wprowadziliśmy dla chętnych piękny zwyczaj błogosławieństwa pierścionka zaręczynowego i narzeczonych, zwany chrześcijańskimi zaślubinami, przed ołtarzem św. Walentego. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
    • Środa: wspomnienie bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. S. Faustyny
    • Wtorek: 6:30 w intencji naszej Ojczyzny – za wstawiennictwem bł. Józefa Stanek
      • Środa:
        • 18:00 w intencjach zbiorowych
        • 18:00 o uwolnienie i uzdrowienie
      • Sobota:
        • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
        • 19:30 Msza Święta Wspólnoty „Nazaret”
  • W przyszłą niedzielę rozpoczęcie Nabożeństwa 40-godzinnego.
  • Msza Święta dla Osób głuchych w piątek o 16:00, a dla Osób niepełnosprawnych w sobotę o 10:00. Pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.
  • Po przerwie wraca Krąg Biblijny. Chcących rozważać Słowo Boże zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o 19:30 w budynku Betanii.
  • Spotkanie katechetów w środę o 19:00 na plebanii.
  • Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej będzie w piątek o 18:45 w kościele.
  • Wspólnota Domowego Kościoła działająca przy naszej parafii zaprasza nowe zainteresowane małżeństwa na spotkanie organizacyjne, w sobotę o 16:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja.
  • Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Libanu do grobu św. O. Charbela od 12 do 20 września – szczegóły na stronie internetowej Parafii, zapisy u ks. Proboszcza.
  • Organizujemy również obóz dla dzieci na Chorwacji od 23.07 do 03.08. Będzie również możliwość wyjazdu rodzica.  Za tydzień szczegóły.
  • Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej w czwartek w Domu Katechetycznym przy ul. ks. P. Skargi: grupa 1 o 17:00, grupa 2 o 18:00.
  • Włączamy się do akcji Caritasu “Paczka dla Ukrainy“.  Artykuły żywnościowe i higieniczne można przynieść od poniedziałku do soboty /13 do 18 luty/ do Domu Katolickiego, ul. 3 Maja 1a codziennie od 10:00 do 12:00 oraz dodatkowo od 17:00 do 19:00 we wtorek, czwartek, piątek i sobotę. Szczegóły akcji oraz wykaz artykułów znajdziemy na ulotkach, które są do zabrania przy każdym wyjściu z kościoła.
  • Zachęcamy do przekazania 1,5 % podatku na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas “Betania”. W ubiegłym roku za kwotę otrzymaną z 1 % zakupiliśmy 20 ton węgla dla potrzebujących oraz lekarstwa dla chorych. Informacja, jak przekazać 1,5 % podatku na rzecz działalności Caritas, dla osób dokonujących rozliczenia samodzielnie, znajduje się przy Kaplicy MB. Nasi wolontariusze jak co roku będą pomagać w rozliczeniu zeznania podatkowego w zamian za przekazany 1,5 % na Betanię. Dyżury zaczną od 20 lutego. Informacje  na plakatach.
  • W nocy z 5 na 6 lutego doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski poleca przeprowadzenie dzisiaj w każdej parafii naszej Archidiecezji zbiórki do puszek na ten cel po Mszach Świętych.
  • W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek będzie można wesprzeć leczenie Franciszka Foremniaka z Głogoczowa.
  • Grupa „Misterium” zaprasza na spektakl “Misterium Męki Pańskiej“, by wspólnie stanąć wokół wydarzeń zapisanych w Ewangelii i by móc rozważyć znaczenie słów wypowiadanych  przez kapłana podczas Eucharystii. Szczegóły dotyczące terminów i rezerwacji na profilu Grupy na Facebooku oraz na plakatach i stronie internetowej parafii. Premiera już za dwa tygodnie.
  • W „Gościu Niedzielnym” artykuł o tym, jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii.
  • Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Leszek Pniaczek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.