• Nabożeństwo Majowe dzisiaj o 17:30, a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej, która jest o 18:00.
  • Wczoraj w katedrze na Wawelu nasz Parafianin Krzysztof Jakubiak przyjął święcenia diakonatu. Radując się z tego, polecamy Jego posługę Waszej modlitwie.
    • Czwartek: wspomnienie NMP z Fatimy
      • W tym dniu rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Poprowadzi je ks. Stanisław Czernik, pracujący w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach.
      • W programie:
        • o 17:30 spotkanie dla dzieci,
        • o 18:00 Msza Święta z kazaniem,
        • o 19:00 Różaniec z rozważaniami,
        • o 20:00 Msza Święta z kazaniem, a po niej procesja maryjna i czuwanie młodzieży.
      • Podczas nabożeństwa oddamy cześć relikwiom dzieci fatimskich: św. Hiacyncie i św. Franciszkowi, które będziemy gościć w naszej parafii.
    • Piątek: święto św. Macieja, apostoła
    • Sobota: wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy
    • Niedziela: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, dawne „dni krzyżowe”. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, wszystkim nam grozi brak wody, ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Dlatego zapraszamy w te dni do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej o 8:00 procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych.
  • I Komunia Św. dzieci również w tym roku będzie w formie dostosowanej do obowiązujących przepisów związanych z epidemią. Dzieci klas trzecich przystąpią do niej w sobotę 15 i 22 maja na Mszach Świętych o 9:30, 11:00 i 12:30. Spowiedź przed I Komunią Św. będzie w piątek od 16:00 do 17:30.
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele
    • Piątek: 18:00 w intencji aktorów Grupy „Misterium” i ich rodzin
    • Sobota:
      • 18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
      • 19:30 Msza Święta wspólnoty „Nazaret”
  • Oaza wraz z Grupą Misterium starają się o środki finansowe z projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego obejmującego cykl wydarzeń o charakterze społeczno-religijnym z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Potrzebne są do tego Wasze głosy. Już dziś można zabrać wniosek do głosowania ze stolików przy wyjściach z kościoła, wypełnić go w domu i przynieść w następną niedzielę. Również za tydzień będzie można zagłosować na ten projekt po każdej Mszy Świętej. Prosimy o przygotowanie peselu, który jest niezbędny do tego, by wniosek był ważny.
  • Spotkanie młodych w Lednicy, również w tym roku, nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Dlatego nasze sanktuarium zorganizuje w sobotę 5 czerwca we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice mniejsze spotkanie w tym duchu – Strefę Lednicką. Zapraszamy młodych – rejestracja uczestników odbywać się będzie przez formularz na naszej stronie internetowej i ruszy w tym tygodniu. Liczba miejsc ograniczona. Bliższe informacje u ks. Marcina.
  • Kancelaria będzie nieczynna we środę przed południem.
  • Od dzisiaj w naszym kościele podczas sprawowanej liturgii, może uczestniczyć jednorazowo zgodnie z rozporządzeniem 50 osób.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak ważni dla wspólnoty Kościoła są seniorzy. Znajdziemy w nim również dodatek – Litanię Loretańską do NMP z nowymi wezwaniami.
  • „Chciałabym /…/ abyście każdego dnia odmawiali różaniec” – te słowa Matki Bożej wypowiedziane w Fatimie niech nas wprowadzą w nabożeństwo ku Jej czci i napełnią nasze serca pokojem i ufnością na kolejny tydzień.
  • W minionym czasie odeszli do wieczności: śp. Ireneusz Pilch, śp. Lucyna Mirochna, śp. Kazimierz Bała. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.